Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
FESTIVAL

FESTIVAL TRANS/MISIE 2019 - BIENÁLE DIVADELNÉHO PLAGÁTU

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Počas festivalu TRANS/MISIE bude mať v Košiciach premiéru Bienále divadelného plagátu v Galérii Alfa. Cieľom 16. ročníka súťaže mladých 2019 je prehľad plagátovej tvorby spojený s prezentáciou divadelných predstavení, ale aj podujatí, súvisiacich s divadlom za obdobie rokov 2017 – 2019. Záujemcovia si ich budú môcť pozrieť na vernisáži 11. septembra o 16:30 hod., ale aj v nasledujúcich dňoch. Výstava potrvá do 29. septembra. V novembri sa expozícia predstaví v Rzeszowe a v roku 2020 v galériách v Bratislave a Ústí nad Labem.

Cieľom súťaže „Mladé Košice – Rzeszow 2019“ bolo preskúmať kreativitu plagátov súvisiacich s propagáciou divadelných podujatí, vytvorených za posledné dva roky. Súťaž bola určená študentom umenia a absolventom, ktorí ukončili štúdium za posledných 5 rokov.

Organizátorom Bienále je rzeszowska „Siemaszka“ a umeleckými partnermi sú Akadémia výtvarných umení v Bratislave a umelecké oddelenie Univerzity UJEP-FUD v Ústí nad Labem. Kurátorom a organizátorom bienále je Krzysztof Motyk – dlhoročný grafik Siemaszki, autor väčšiny plagátov na predstavenia z repertoáru tohto divadla.

Medzinárodné Bienále divadelného plagátu, organizované Divadlom Wandy Siemaszkovej v Rzeszowe má už vyše tridsaťročnú tradíciu. Je najstaršou súťažou divadelného plagátu na svete, do ktorej sa tento rok prihlásili autori s 300 postermi zo 14 krajín. Vystavených bude 90 plagátov. Svoj verdikt a laureátov bienále vyhlási medzinárodná porota v zložení Agnieszka Ziemiszewska z Poľska, Stanislav Stankoci zo Slovenska, Karel Misek z Českej republiky a Krzysztof Motyka z Poľska na vernisáži.

Vernisáž: 11. september 2019 o 16:30
Trvanie výstavy: do 29. septembra 2019

Miesto konania: Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa

FACEBOOK EVENT

Výstava je súčasťou Festivalu TRANS/MISIE.

Aktuálne informácie - webová stránka festivalu trans-misie.sk a aj na FB profile festivalu: TRANS/MISIE.
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.