Vyhľadať podujatie

SLOVAKIA GOING ZERO WASTE 2020

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Najväčšia slovenská konferencia o živote bez odpadu, tentoraz ONLINE!

BUDEME ONLINE A BUDEME TROJDŇOVÍ!

Situáciu aj opatrenia vzhľadom na pandémiu COVID-19 zodpovedne sledujeme. Naše nadšenie z najväčšej slovenskej konferencie o živote bez odpadu však neutícha, nevzdávame sa a presúvame sa do ONLINE prostredia!

Pojmy “bezodpadovosť“ či „zero waste“ sú už na Slovensku pomerne etablované, no ešte stále je pred nami množstvo práce. Tretí ročník konferencie Slovakia going Zero Waste bude o zmenách systémov, pravidiel, firiem a spoločností často s tisíckami zamestnancov, no hlavne o nenápadných hrdinoch, ktorí za týmito zmenami stoja. O ľuďoch, ktorí prešliapavajú cestu, ukazujú smer a sú spúšťačmi celospoločenských zmien. O ľuďoch, z ktorých niektorí sedeli na predchádzajúcich dvoch konferenciách možno rovno vedľa vás.

Zameriame sa na prvé lastovičky dosahujúce zmeny vo viacerých oblastiach, preberieme inovácie napomáhajúce bezodpadovosti, a hlavne sa budeme sústrediť na to, ako môže dosiahnuť človek z akejkoľvek pozície vo svojom prostredí naozaj veľkú zmenu.

Inšpirujme sa navzájom, zdieľajme svoje skúsenosti, prepájajme sa a prispejme k zmene spoločne!


Headlinerom – špeciálnym hosťom tohto ročníka bude Will McCallum, riaditeľ Greenpeace UK pre otázky oceánov a Bert van Son, zakladateľ MUD Jeans.

Konferencia „Slovakia Going Zero Waste“ je určená pre širokú verejnosť, zástupcov firiem, samosprávy aj tvorcov legislatívy o odpadoch. Vystúpi počas nej 14 rečníkov v štyroch tematických blokoch, ktoré predstavujú celkový prierez problematikou - od globálneho problému s odpadom, vrátane nastavenia systematických zmien, inovatívnych riešení, dobrých príkladov z praxe, až po zero waste fungovanie úspešnej celosvetovej firmy.

Počas prestávok bude pre účastníkov pripravených 9 moderovaných diskusií o detailoch života bez odpadu, ako aj o udržateľnosti a ďalších súvislostiach, ktorým čelí naša spoločnosť v téme životného prostredia.

Postarali sme sa o to, aby Slovensko prišli inšpirovať ľudia z praxe, ktorí s témou nie len pracujú, ale najmä, žijú. Vieme, že najlepšie funguje motivácia samotnou praxou. Zameriame sa preto na prvé lastovičky dosahujúce konkrétne zmeny vo viacerých oblastiach. Preberieme inovácie napomáhajúce životu bez odpadu a najmä, sústrediť sa budeme na to, ako môže dosiahnuť človek, z akejkoľvek pozície, reálnu zmenu k lepšiemu vo svojom prostredí. Téma odpadu je zodpovednosťou každého z nás.Pridajte sa k nám a pomôžte nám nasmerovať Slovensko k udržateľnému životnému štýlu.

Vstupenka nemusí byť odpad! Využite tie najmodernejšie technológie a použite digitálnu vstupenku, ktorú dostanete v rámci každej objednávky úplne zdarma!

Vstupenky dostupné online: www.ticketlive.sk

FACEBOOK EVENT

zero-waste.sk│FB: Slovakia Going Zero Waste