Vyhľadať podujatie

TAJOVSKÉHO DIVADELNÉ DNI 2020

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
TAJOVSKÉHO DIVADELNÉ DNI 2020
 
Rok 2020 a práca na poli neprofesionálneho divadla bola vo veľkej miere poznačené opatreniami vlády v následku pandémie. Plánovaná regionálna prehliadka Tajovského divadelné dni 2020 sa mala konať v marci. Po uvoľnení opatrení prípravy pokračovali a tohto roku sa budú regionálne prehliadky na celom Slovensku konať v septembri.

TAJOVSKÉHO DIVADELNÉ DNI 2020 budú trochu netradičné, ale o to zaujímavejšie. Na spoločnú prehliadku neprofesionálnych divadiel sa spojili v našom prípade tri osvetové strediská – Stredoslovenské osvetové stredisko v Banskej Bystrici,Podpolianske osvetové stredisko vo Zvolene a Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom. Diváci tak budú mať možnosť porovnávať prácu ochotníckych divadiel z viacerých okresov. Prehliadka bude spojená aj s prehliadkou divadla pre deti, kde sa predstaví jeden súbor dospelých hrajúcich pre deti a jeden detský súbor. V detskom bloku 25. septembra sa predstavia – Detské divadlo pri ZUŠ v Brezne s inscenáciou „Pampulóni“ a Potulné dividlo s hrou „Maťko a hlupáci“
 
Štvtkové popoludnie 26. septembra 2020 odštartuje divadelný maratón vernisážou výstavy Literárno-hudobného múzea ŠVK pri príležitosti Roka slovenského divadla „Za oponou ochotníckeho divadla“. Prvé súťažné predstavenie dospelých amatérskych divadiel bude patriť Potulnému dividlu J+T z Medzibrodu a ich „Táračky“.  Večer sa predstavia členovia DOS Ráztočan s hrou z pera Z. Vaníkovej „Bisťu dedina – Bomba nápad“. Piatok 25. septembra 2020 bude patriť  Divadlu Braxatoris z Krupiny s inscenáciou „Kľúč na nedeľu“. Sobotné popoludnie bude patriť hercom DS J. Chalupku mesta Brezno s komédiou  „Nebo – peklo“.

Veríme, že si z ponuky dokážete vybrať a prídete povzbudiť ochotníkov z troch regiónov. Z nich odborná porota určí víťazov a tieto súbory budú reprezentovať svoje regióny na krajskej prehliadke v Revúcej.

TAJOVSKÉHO DIVADELNÉ DNI 2020


Inštalácia výstavy 22. 9. 2020

24. 9. 2020
15.30   ZA OPONOU OCHOTNÍCKEHO DIVADLA – V podkroví SOS
            otvorenie výstavy z histórie ochotníckeho divadla v našom regióne
            Výstava potrvá do 11. 10. 2020
16.00   TÁRAČKY, Potulné dividlo J+T, Medzibrod
Netradičný a humorný pohľad na dejiny Slovenska a Slovákov
Vstupné: dospelí 2 € / dôchodcovia a ZŤP 1 €
18.30   BISŤU DEDINA – BOMBA NÁPAD, DOS Ráztočan, Ráztoka
Komédia zo života jednej dediny a jej starostu, ktorý sa rozhodol založiť v obci divadlo
Vstupné: dospelí 2 € / dôchodcovia a ZŤP 1 €
20.30   Hodnotiaci seminár
 
25. septembra 2020
Blok predstavení pre deti
Vstupné na celý blok: 1 € / KP
09:45   PAMPULÓNI, DDS ZUŠ Brezno
11:00   MAŤKO A HLUPÁCI, Potulné dividlo J+T, Medzibrod                  môže aj vonku aj v sále
            organizované predstavenie pre deti
 
17.00   KĽÚČE NA NEDEĽU, Divadlo Braxatoris, Krupina
Ako oživiť manželský život? Komédia o dvoch manželských pároch žijúcich v stereotype. V snahe vymaniť sa z neho sa rozhodnú uskutočniť zaujímavú výmenu
Vstupné: dospelí 2 € / dôchodcovia a ZŤP 1 €
20:30   Hodnotiaci seminár
 
26. septembra 2020
15:00   NEBO – PEKLO, DS J. Chalupku mesta Brezno
Vstupné: dospelí 2 € / dôchodcovia a ZŤP 1 €
Hra plná úsmevný situácií kritizuje ľudské neduhy, neúprimné vzťahy, korupciu, protekciu a amorálne správanie v spoločnosti. Ako z reality.
 
17:00 Hodnotiaci seminár a vyhlásenie výsledkov