Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
FESTIVAL

CESTOVATEĽSKÝ FESTIVAL CESTOU NECESTOU V ŽILINE

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Kúpiť lístok

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Prednáška "CDT" trail na Slovensku! Najťažší a najdlhší (5000km) trek v USA, ktorý ešte žiadny Slovák nepokoril! 8 mesačná šialená cesta - stopovanie lodí, na nákladných vlakoch, či pešo krížom 40 000km cez celú Ameriku! Island z inej perspektívy, na bicykloch cez Irán, Arménsko, Gruzínsko, ale aj Rudova optimistická cesta na starom pionieri až do Kirgizska.PROGRAM - 23.1.2020 (ŠTVRTOK)


18:00 Amin Nakhlé - 40000 km naprieč Amerikou


Prepotené ponožky, deravé tričká, nedostatok spánku, dlhé kroky, krátke jazdy, spálené ruky, alkoholom nasýtený pot, sprchy v mestských fontánach, nohavice praté v pozostatkoch doby ľadovej, kvalitný čas s mliečnou dráhou, nelegálne prekročené hranice, 8 mesiacov bez stanu a strechy nad hlavou, 40 000km naprieč americkým kontinentom bez koruny na transport alebo ubytovanie. Stopom, nákladnými vlakmi, jachtami a hlavne pešo. Príď si vypočuť, ako Amin strieľal zo zbrane na Aljaške, Mexiko nelegálne prešiel na nákladných vlakoch s deťmi kartelu, stopol loď cez Karibik, pohneval si pouličných policajtov v Kolumbií a spoznal južnú Ameriku bez zastávky pri svetových divoch alebo pamiatkach.


19:30 prestávka


19:45 Pavel Sabela (CZ) - "Continental Divide Trail" - 5000km naprieč USA

Continental Divide Trail je téměř 5000 kilometrů dlouhá pěší stezka ve spojených státech amerických a po celé délce kopíruje skalisté pohoří (Rockie Mountains.)

CDT je nejdelší a nejnáročnější trail v USA a ne náhodou je nazýván Embrance of Brutality (objetí brutalitou).


Po zdolání Pacific Crest Trailu (4260 km) v roce 2017 se Pavel Sabela rozhodl prožít další životní dobrodružství a projít pouště, zasněžená vysoká pohoří, lesy plné vysoké zvěře, orlů, grizzly medvědů, bizonů a losů.


Vidět “Divoký západ”, setkat se indiány a kovboji můžete i vy na přednášce, kterou Vás bude provázet sám autor.PROGRAM - 24.1.2020 (PIATOK)


18:00 Rudolf Tisovský - Ázia na Pionieri - 1. časť (Slovensko - Kirgizsko)

Porozprávam o tom ako som si, na základe predchádzajúcich skúseností z Európy, optimisticky naplánoval 60-dňovú sólo cestu do strednej Ázie a späť na Pionieri - preťaženom motocykli, ktorý dosahuje maximálnu rýchlosť 55 km/h. Ako to celé dopadlo? Už názov trochu napovedá, že táto cesta nebola ukončená a bude mať pokračovanie. Avšak už prvých 7200 km pomalého cestovania na východ prinieslo množstvo zážitkov... verím, že Vás nielen inšpirujú ale aj pobavia. A pre tých, čo majú radi improvizované opravy prinesiem aj hmotné prekvapenie :)
19:10 prestávka


19:25 Peter Halaj a Radka Nováková - Keď je cieľom cesta a nie je to klišé

Na bicygľu z blízkeho východu do južného Kaukazu. Ráno sa zobudíš a nevieš čo ťa čaká. Bez plánov a slobodne, keď sa ti cesta zmení na ruby a užívaš si ju plnými dúškami...20:25 prestávka


20:40 Dávid Varga - Island: Lowcost cestovanie na kúzelnom ostrove na severe


ISLAND - v poslednej dobe snáď najväčší cestovateľský hit. Neuveriteľná ukážka rôznorodosti a úžasov prírody v obrovskej koncentrácii na takom malom priestore, zároveň tiež najmladší ostrov v Európe. Človek sa tu doslova môže prechádzať po iba 5 rokov starej hornine.


Island, to je ale aj najbohatšia kultúrna scéna pod polárnym kruhom, kvantá vodopádov, ľadovce, sopky, pestrofarebné domčeky a všade kopa priestoru a voľnosti.


Alebo že by najkrajší trek na svete? Takisto.


Mohol by som pokračovať do nekonečna...


Príďte sa dozvedieť tentokrát niečo o tom, ako Island precestovať a pritom neminúť všetky svoje úspory, a vypočuť si tiež niekoľko tipov a trikov o cestovaní na Islande, ktoré som za svojich 9 ciest na tento úžasný ostrov nazhromaždil.


Budem sa na vás tešiť! ;)

---------------------------------------------------------------------------------------

Vstupné:

- 12 € v predpredaji na 2 dni

- 12 € na mieste na 2dni (podľa kapacity)


- 6 € v predpredaj na jeden deň

- 7 € na mieste na jeden deň (podľa kapacity)

- 5 € na mieste na poslednú prezentáciu v danom dni (podľa kapacity)
LÍSTKY: https://tinyurl.com/vyelrsk

FACEBOOK EVENT
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.