Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
PREDNÁŠKA

ZÁHADY A KURIOZITY TATRANSKÝCH CHÁT

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

ZÁHADY A KURIOZITY TATRANSKÝCH CHÁT - 7 večerov s príbehmi z tatranských dolín

Pozývame Vás na kultúrne podujatia, ktoré sú súčasťou Smokoveckých trhov a ktoré sa konajú každý večer o 19:00 v Kaviarni a čajovni U Vlka. Pod názvom „ZAHADY A KURIOZITY TATRANSKYCH CHAT – 7 večerov s príbehmi z tatranských dolín“ predstavíme 7 rôznych chát. Hosťami večerov budú chatári, nosiči či ľudia spätí so životom na tatranských chatách.

 • Pondelok / 3. 8. 2020, 19:00 - ZAMKOVSKÉHO CHATA / Tento večer budeme spomínať na Štefana Zamkovského, ktorého meno nesie chata v ústí Malej Studenej doliny, s jej majiteľkou Janou Kalinčíkovou. Čo všetko sa dialo na Zamkovského chate počas jej dlhoročného chatárčenia?
   
 • Utorok / 4. 8. 2020, 19:00 - TÉRYHO CHATA / Sprievodcom príbehmi z najvyššie položenej celoročne otvorenej chaty v Tatrách bude chatár Peter Michalka z Terynky.
   
 • Streda / 5. 8. 2020, 19:00 - BILÍKOVÁ CHATA / Chatárka Soňa Paulovičová z Bilíkovej chaty pripomenie jej históriu, ale aj udalosti, ktoré priniesli tí, čo sa zastavili na chate pri Studenovodských vodopádoch.
   
 • Štvrtok / 6. 8. 2020, 19:00 - CHATA POD RYSMI / Zberateľ príbehov tatranských dolín Jaroslav Švorc bude rozprávať svoje príhody nosiča i záchranára. Predovšetkým zo svojho pôsobenia na chate pri Popradskom plese a Chate pod Rysmi.
   
 • Piatok / 7. 8. 2020, 19:00 - ZBOJNÍCKA CHATA / Rozhovor s najmladšou tatranskou chatárkou Dominikou Dejczöovou zo Zbojníckej chaty vo Veľkej Studenej doline.
   
 • Sobota / 8. 8. 2020, 19:00 - ZAUJÍMAVOSTI Z HISTÓRIE TATRANSKÝCH CHÁT / Iveta Bohušová z Vydavateľstva IB Vysoké Tatry povie o tom, ako sa v čase premieňali naše tatranské chaty, ktoré udalosti pečatili ich históriu a ktoré z Tatier zmizli. Rozprávanie doplní historickými fotografiami.
   
 • Nedeľa / 9. 8. 2020, 19:00 - CHATA PRI ZELENOM PLESE / Z Dolin Zeleného plesa príde príbehy Brnčalky prerozprávať jej súčasný chatár Tomáš Petrík.

Vstup na kultúrne podujatia o 19:00 U Vlka je 1 €.

V prípade záujmu o rezerváciu volajte alebo píšte sms na 0908704412. 

www.kaviarenacajovnauvlka.sk│FB: Kaviareň a čajovňa U Vlka


ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.