Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

VEĽKOROZMERNÉ MAĽBY Z MÚZEA ČERVENÝ KAMEŇ

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

SNM-Múzeum Červený Kameň predstavuje návštevníkom dočasnú výstavu s názvom Veľkorozmerné maľby z Múzea Červený Kameň. Výstava je prístupná vo výstavných priestoroch múzea priamo na nádvorí od 1. mája do 30. septembra 2019 počas otváracích hodín múzea. Vstup na výstavu je zahrnutý v cene vstupenky na prehliadku hradu.

Zbierka obrazov je rôznorodého pôvodu. Jej podstatnú časť tvorí zvyšok pôvodného zariadenia hradu Červený Kameň a zvozy Národnej kultúrnej komisie z približne 30 ďalších zámkov a kaštieľov. Najpočetnejšie sú zastúpené zvozy zo Smoleníc, Hlohovca, Voderad, Jelenca, Dolnej Krupej, Šimonovian (Partizánske). Ďalšie obrazy sa do zbierky dostali ako akvizície počas takmer 65 ročnej existencie múzea.

Zbierka patrí medzi najvýznamnejšie na Slovensku, či už z hľadiska autorstva obrazov, ich námetu, v prípade portrétov jedinečnosti zobrazenia a pod. Zbierkové predmety z nej sa objavujú takmer v každej umeleckohistorickej publikácii, orientovanej či už autorsky, tématicky, historicky, slohovo či provenienčne, ilustrujú množstvo štúdií, článkov, monografií a katalógov. Tento fond zároveň patrí medzi najfrekventovanejšie, pokiaľ ide o výpožičky na rôzne zamerané výstavy a inštalácie.

OTVÁRACIE HODINY
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.