Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
FILM

V HMLE /V hmle/

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
SVK | 2020 | dokumentárny | 80 min.
Réžia: Zuzana Piussi
+ Zdieľať akciu

O FILME

Prečo ľudia stále tak masívne nedôverujú slovenským súdom?

Právo reprezentuje pevnú štruktúru spoločenských vzťahov. Keď je tento systém práva spochybnený, spoločnosť sa ocitá v hmle.

Hmla je aj názov policajnej akcie, ktorá vyšetruje korupciu sudcov, a tú odhalila aplikácia Treema v Kočnerovom mobile. Film sa však nezaoberá Treemou, ale dôsledkami toho, na čo ukázala.

Cez konkrétne príbehy týkajúce sa samotných sudcov, podnikateľov či bežných ľudí film tematizuje dôsledky straty spravodlivosti zo slovenského života, čo je fatálne pre celý štát aj demokratický systém. Film reflektuje aj procesy uzdravovania justície.

Zuzana Piussi sa problémami bezprávia v právnom štáte zaoberala už v roku 2011 v dokumente Nemoc tretej moci, ale ani po uplynutí ďalších 8 rokov nedošlo vo vnútri justície k zásadným zmenám a to sa týka aj vnímania jej dôveryhodnosti a nezávislosti verejnosťou. Film može pomôcť verejným diskusiám o stave slovenskej justície a vyvolanie tlaku na potrebné zmeny; keďže doterajšia história nášho demokratického štátu potvrdila, že kľúčovým problémom nie sú zákony a vybavenosť súdov, ale ľudia, ktorí súdnu moc na Slovensku vykonávajú.
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.