Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

TRNAVSKÉ FOTOATELIÉRY

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Trnavský samosprávny kraj a Západoslovenské múzeum v Trnave pozývajú na výstavu Trnavské fotoateliéry. Vernisáž výstavy v sobotu 18. mája 2019 o 19,00 hod. v rámci podujatia Noc múzeí a galérií.

Výstava Trnavské fotoateliéry predstaví fotografov, ktorí v Trnave pôsobili od roku 1860 až do znárodnenia. Niektorí v meste pracovali iba krátko, iní tu zostali desať i viac rokov. Povolanie fotograf oscilovalo medzi remeslom a umením, niektorí fotografi boli zároveň umelcami. V Trnave bolo niekoľko stálych fotoateliérov, v ktorých sa fotografi striedali. Výstava poskytne závery z výskumu Západoslovenského múzea v Trnave, ktorý realizovala PaedDr. Simona Jurčová. Zároveň je autorkou libreta a scenára výstavy
Výskum odhalil roky pôsobenia viacerých fotografov v Trnave. Fotografie v starých albumoch so značkou trnavských fotografov sa tak dajú bližšie datovať. Kolekcia fotoaparátov, albumov a rámov zo zbierok múzea doplní vystavený obrazový materiál. Návštevníci si budú môcť urobiť fotografiu v štylizovanom historickom ateliérovom prostredí. Celú atmosféru na vernisáži doplní štýlová hudba Dixielandu Základnej umeleckej školy Mikuláša Schneidra-Trnavského pod vedením pedagóga Petra Bunčeka.

Trvanie výstavy: 18. 5. 2019 - 19. 1. 2020
Otvorené: Ut – Pia 8,00 – 17,00, So - Ne 11,00 – 17,00
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.