Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
PRE DETI

PRÁZDNINOVÝ SUPERKLUB

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

PRÁZDNINOVÝ SUPERKLUB
vždy v stredu od 10.00 do 12.00 hod.

 
Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave ako najväčšia knižnica v trnavskom regióne pripravuje podujatia pre deti, mládež a dospelých nielen počas školského roka, ale aj počas letných prázdnin a dovoleniek. Medzi obľúbené podujatia detí i dospelých patrí Prázdninový superklub, organizovaný nielen pre čitateľov knižnice, ale aj pre všetky ostatné prázdninujúce deti v Trnave a okolí. V knižnici ja prázdninujem, športujem i oddychujem! Tak znie ústredná téma 27. ročníka. Pre deti je pripravených spolu deväť prázdninových dopoludní, na ktoré nie je potrebné sa vopred prihlasovať.

Prázdninovú bránu spolu otvorme, spolu sa v záhrade zabavme! Tento slogan pozýva deti už 3. júla 2019, kedy si deti budú môcť zasúťažiť, overiť si svoje vedomosti či získať nové poznatky. 10. júl 2019 prináša tému Pomáhajú, zachraňujú, na to dennodenne dbajú. Malí aj väčší návštevníci sa budú môcť stretnúť so svojimi idolmi a dozvedieť sa viac o hasičskom povolaní, či vyskúšať si hasičskú prilbu a zoznámiť sa s hasičskou technikou i autom. Tretie stretnutie je naplánované na 17. júla 2019, kedy sa otvára Osmijankova literárna záhrada a bude sa spievať pre radosť, príde i hudobný hosť – mladý trnavský spevák a hudobník David Jakubkovič.24. júla 2019 čaká deti spevavé dopoludnie so známym trnavským spevákom a hudobníkom Bystríkom pod názvom Spievame si pre radosť, Bystrík príde ako porotca i hosť. Deti môžu spievať aj hrať na hudobných nástrojoch. Posledná júlová streda bude o známych Slovákoch, ktorých deťom priblíži súťaž a návšteva historickej knižnice. Ktože to je ten slávny Slovák? Štefánik i Bernolák! Pod týmto názvom sa uskutoční posledná júlová streda pre deti.

Druhý mesiac prázdnin začíname 7. augusta 2019 výletom, na ktorý je potrebné sa vopred prihlásiť. Deti zvoláva slogan Ak máš históriu rád, navštív s nami podhradie i hrad! Navštívime hrad Červený kameň a nebude chýbať ani návšteva kontaktnej zoo. 14. augusta v rámci témy Snívam svoj sen, čím budem, keď vyrastiem sa deti môžu zoznámiť s viacerými povolaniami a vyskúšať si zdobenie perníkov, či lozenie ako jaskyniari. Nebude chýbať ani spisovateľka, či ilustrátorka, s ktorými sa porozprávame o vzniku knihy.

21. augusta 2019 k nám pricestuje ilustrátor a autor našich knižničných exlibrisov Miroslav Cipár, ktorý ako dieťa zažil Slovenské národné povstanie, ktorého 75. výročie si v auguste pripomíname. Téma toho dňa znie Jakubko Zelinovie alebo aj malé deti vedeli, kto boli partizáni.  Záverečná prázdninová streda bude patriť spoločnému vyhodnoteniu a odmeňovaniu najaktívnejších superklubáčikov. Čaká ich superklubové tričko a sladká torta v tvare knihy. Tak ak máte deti a niektoré prázdninové stredy voľné, srdečne pozývame ku nám do knižnice!

Viac informácií nájdete tu: www.kniznicatrnava.sk

Miesto konania: záhrada Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave, výlet na Červený kameň
 
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.