Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM
PRE DETI

LETO V GALÉRII 2020

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Výtvarné aktivity a animačné hry pre prázdninujúce deti - júl 2020

Názov podujatia: Leto v galérii 2020
Miesto konania: Galéria Jána Koniarka v Trnave, Koppelova vila, Zelený kríček 3
Termín konania: 7.7.2020 – 31.7.2020
Vstupné 2 €

Galéria Jána Koniarka v Trnave pripravila v rámci celoročného projektu ART LABORATÓRIUM
2020
program pre prázdninujúce deti a mládež pod názvom Leto v galérii 2020. Ambíciou je efektívne saturovať voľný čas detí a mládeže v čase, kedy majú prázdniny.

V jednotlivých etapách ide o prípravu tvorivých výtvarných a vzdelávacích programov adekvátnych k zadanej téme v spolupráci s pedagógmi ZUŠ na Mozartovej ulici v Trnave.

Tvorivé výtvarné aktivity a animačné hry budú v Galérii Jána Koniarka prebiehať od 7.7.2020 do 31.7.2020 utorok až piatok /okrem pondelka/ 9:30 – 11:30 hod. V prípade priaznivého počasia na nádvorí Koppelovej vily, v prípade nepriaznivého počasia v priestoroch klUbu 3.
 
GJK sa v roku 2020 rozhodla spolupracovať zo ZUŠ so sídlom na Mozartovej ulici, ktorá vyučuje žiakov vo výtvarnom a literárno-dramatickom odbore. Ide o spojenie dvoch profesionálnych platforiem, ktoré sa snažia zachovávať kultúrne hodnoty v lokálnom prostredí.

Návštevníkom sa počas 4 týždňov predstavia 4 pedagógovia ZUŠ s programom, ktorý vychádza z ich pedagogického, ale aj umeleckého zamerania, nakoľko sa všetci okrem pedagogickej činnosti venujú aj autorskej tvorbe.
Predstavia sa - Mgr. Beáta Balgavá, riaditeľka školy, ktorej centrom záujmu je kunsthistória a výuka dejín umenia. Týždeň s Beatou Balgavou sa bude niesť v duchu reinterpretacie umeleckých diel z dejín umenia.

Mgr. art. Katarína Horváthova - Pripková je pedagógom výtvarného odboru a absolventkou VŠVU, odbor grafika. Tento týždeň bude zameraný na techniky a spôsoby kresby a základné grafické techniky.

Mgr. art. Miroslav Trubač je pedagógom výtvarného odboru a absolventom VŠVU, odbor socha. Týždeň s Mirom Trubačom bude zameraný na sochárske techniky.

Mgr. art. Petra Sabová je pedagógom literárno-dramatického odboru. Týždeň bude zameraný na základy herectva, alternatívne divadlo s presahom do Performance.


Program letných tvorivých dielní 2020:

1. Týždeň 7.7. – 10.7. 2020
Tvorivé aktivity s Mirom Trubačom


Týždeň s Mirom Trubačom bude zameraný na sochárske techniky, najmä na modelovanie, kašírovanie a odlievanie zo sadry a prácu s materiálom formou koláže, asambláže.

7.7.2020 Utorok - Šperk
Utorok bude zameraný na techniku odlievania časti ľudského tela (ruka, prsty, nos, ucho) do alginátovej formy. Z odliatych fragmentov tela v sadre sa budú vyrábať netradičné šperky.

8.7.2020 Streda - Kubistický portrét
Streda bude zameraná na techniku koláže a asambláže, kedy sa z kartónových krabíc, krabičiek a obalov budú tvoriť štylizované geometrické hlavy a tie budú následne pojednané farbou, kresbou a kolážov zväčšených výtlačkov detailov tváre očí, úst, uší, zubov a vlasov. Možnosť pracovať vo dvojiciach a vytvoriť spoločný portrét alebo sa vrámci dvojice portrétovať navzájom.

9.7.2020 Štvrtok - Minutové sochy
Štvrtok bude zameraný na ironizáciu každodenných banalít. Inšpiráciou nám bude séria "One Minute Sculptures" rakúskeho výtvarníka Erwina Wurma. Pracovať budeme s vlastním telom a vecami, ktoré nás obklopujú ako Pet fľaše, vedrá, jedlo, oblečenie, nábytok, písacie potreby...Spojením tela a predmetov do absurdných kompozícií budeme vytvárať živé sochárske kompozície.

10.7.2020 Piatok - Zviera - mýtická bytosť
Piatok bude zameraný na kombinovanie prírodných materiálov konárov, listov, kameňov..., ktoré budeme spájať sadrovými obväzmi. Takýmto spôsobom sa budeme snažiť zostaviť zviera alebo charakteristický detail krídlo, laby, hlavu, zobák, tlamu, oči... Je možné pracovať aj v kolektíve a vytvoriť mytologickú bytosť.


2. Týždeň 14.7. – 17.7.2020
Tvorivé aktivity s Katarínou Horváthovou - Pripkovou

Tento týždeň s názvom Experimentálna grafika bude zameraný na techniky a spôsoby kresby a základné grafické techniky.


3. Týždeň 21.7. – 24.7.2020
Tvorivé aktivity s Petrou Sabovou

Týždeň bude zameraný na základy herectva, alternatívne divadlo s presahom do Performance.
 

4. Týždeň 28.7. – 30.7.2020
Tvorivé aktivity s Beátou Balgavou


Mgr. Beáta Balgavá, riaditeľka ZUŠ Mozartova ul. Trnava
téma: Ako sa robí galéria, workshop na motívy knihy Ondřeja Nováka, Rostislava Koryčánka a Martina Vaněka Jak se dělá galerie vydanej v Moravskej galérii v Brne v roku 2016

Tri dni vedomostného charakteru s tromi pilotnými témami pripravenými pútavou formou. Témy tvoria celok, každý z dní však môže byť prínosným i samostatne. Rozhovory o jednotlivých témach budú uskutočňované na základe názorných príkladov z prostredia a práce v Galérii Jána Koniarka v Trnave. Každý deň sa účastníci pokúsia urobiť kresebnú skicu zo zvoleného motívu z prostredia GJK.

28.07.2020 Utorok - téma - História galérií
Od prvého múzea do súčasnosti
Kabinet umenia a kuriozít
Obrazáreň
Štýlová sála
Kabinet abstrakcie
Biela kocka

29.07.2020 Streda - téma - Ako galéria funguje
Mesto plné umenia
Prečo ísť do galérie?
Ako vyzerá galéria zvonku
Ako vyzerá galéria vo vnútri
Kto v galérii pracuje?
Na čo ešte zájsť do galérie?
Ako ochrániť umelecké diela v galérii?
Ako sa dostane dielo do galérie?
Ako sa umenie skladuje?
Reštaurátori
Výstavníci
Ako postaviť umeleckú zbierku v galérii?

30.07.2020 Štrvrtok - téma - Ako sa robí výstava
Ako sa výstava pripravuje
Ako sa výstava inštaluje
Aktuálna výstava v GJK v Kopplovom kaštieli a v Synagóge
Recenzia výstavy

31.7.2020 Piatok Detská VERNISÁŽ
Rozlúčka s Letom v galérii 2020 bude slávnostne ukončená vernisážou a jednodňovou výstavkou detských prác na nádvorí galérie.

www.gjk.skONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.