Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

JAROSLAV KYŠA: PORADIE VĹN

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Projekt Order Of Waves / Poradie vĺn predstavuje najaktuálnejšie smerovanie v tvorbe slovenského multimediálneho umelca Jaroslava Kyšu.

Autor, titul výstavy: Jaroslav Kyša: Poradie vĺn
Miesto konania: Galéria Jána Koniarka, Synagóga – Centrum súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava
Spolupráca: Denis Kozerawski (kamera), Tomáš Prištiak (zvuk)
Technická spolupráca: Dušan Dobiaš, Roman Bicek
Kurátor: Michal Stolárik
Vernisáž: 9.7. (Št) 2020 o 18:00
Trvanie výstavy: 10.7.(Pia) -  6. 9. (Ne) 2020
Otvorené: Pondelok, Sobota zatvorené, Utorok - Piatok 9.00 - 17.00, Nedeľa 13.00 - 18.00 Projekt Order Of Waves / Poradie vĺn predstavuje najaktuálnejšie smerovanie v tvorbe slovenského multimediálneho umelca Jaroslava Kyšu. Na podnet výstavy vytvoril monumentálnu videoinštaláciu, ktorá prekrúca charakter bežnej reality, percepciu zobrazeného, redefinuje vnímanie času a spochybňuje všeobecne dané istoty. Experimentálny film zachytáva autora v privátnych minimalistických performanciách, formou ktorých narúša ustálenú predstavu o povahe a vlastnostiach časového naratívu. Koncepcia výstavy vychádza z autorových nadobudnutých skúsenosti a ďalej rozvíja jeho umelecké stratégie. Kyša s obľubou pracuje s nájdeným (resp. odcudzeným) materiálom, ktorý posúva do nových kontextov. Vytvára charakteristické postkonceptuálne diela, ktoré počítajú s aktívnym vnímaním prítomnosti, zatiaľ čo v prospech všeobecnej predstavy o budúcnosti čerpajú z minulých skúseností.

Jaroslav Kyša (*1981, Žilina) žije a tvorí v Bratislave. Študoval v Ateliéri slobodnej kreativity 3D na Fakulte umení Technickej univerzity v Košiciach a v Ateliéri priestorovej komunikácie + na bratislavskej Vysokej škole výtvarných umení, kde v súčasnosti pôsobí ako asistent Antona Čierneho. Absolvoval rezidencie v New Yorku (Brooklyn Langer Residency), Lipsku (Halle 14) či Slovinsku (CELEIA). V roku 2011 sa stal laureátom Szpilman Award, v roku 2017 vyhral hlavnú cenu Nadácie NOVUM a dvakrát bol finalistom Ceny Oskára Čepana (2004, 2014). Aktívne vystavuje doma i v zahraničí. Jeho diela sú v zbierkach Východoslovenskej galérie v Košiciach a v Považskej galérii v Žiline.

Realizáciu diela Jaroslava Kyšu v roku 2019/2020 z verejných zdrojov formou štipendia podporil Fond na podporu umenia.
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.