Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

BIZMAYER - POSLEDNÝ HABÁN

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

SNM-Múzeum Červený Kameň predstavuje verejnosti výstavu venovanú národnému umelcovi Ignácovi Bizmayerovi s názvom Bizmayer – posledný habán.

Výstava predstavuje tri dôležité aspekty v živote národného umelca Ignáca Bizmayera. Kým jeho autorská tvorba je známa širokej verejnosti, o jeho zberateľskej činnosti sa vie menej a jeho reštaurátorské aktivity sú takmer neznáme. Pritom všetky tri oblasti sú v jeho osobe pevne previazané, navzájom sa dopĺňajú a ovplyvňujú.
Výstava je realizovaná v rámci radu výstav, prezentujúcich reštaurátorov, činných na Červenom Kameni pri obnove hradu a zbierkových predmetov múzea. Osoba Ignáca Bizmayera je v tomto ohľade špecifická – reštaurátorom v legislatívnom zmysle slova nebol a jeho iné aktivity svojím významom ďaleko presahujú jeho reštaurátorskú činnosť. Preto nebolo možné vynechať celkový kontext jeho tvorby a života. Kľúčovým prvkom výstavy a jej hlavným prínosom je doposiaľ v podstate neznáme prezentovanie osoby Ignáca Bizmayera ako reštaurátora a jeho podiel na obnove hradu Červený Kameň a ďalšie kontexty jeho práce v tomto smere.

Výstava je sprístupnená od 1. mája do 30. septembra 2019 vo výstavných priestoroch hradu Červený Kameň.

OTVÁRACIE HODINY

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.