Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.

AKTÍVNA / Suťaž o 3 rodinné vstupenky s publikáciou do Východoslovenskej galérie v KošiciachVýchodoslovenská galéria vznikla v roku 1951 ako prvá regionálna galéria na Slovensku. Jej hlavným programom je prezentovanie a dokumentovanie výtvarného života vo východoslovenskom regióne.

V súčasnosti eviduje galéria vyše 7000 diel. Zbierkový fond okrem reprezentatívnej zbierky umenia 19. a 20. storočia z východoslovenského regiónu, poskytuje aj prehľad o umení na Slovensku najmä v 20. stor. až po súčasnosť. Okrem bohatej výstavnej činnosti sa galéria sústreďuje aj na výskumné aktivity a mapovanie východoslovenskej výtvarnej scény a na výskum košickej moderny - umeleckého fenoménu 20. rokov 20. storočia, kedy v Košiciach nastal ne­bývalý rozvoj moderného umenia. Vo svojich veľkorysých priestoroch prezen­tuje širokú tematickú a štýlovú ponuku súčasného, starého, domáceho, ale aj medzinárodného umenia. Bohatý sprievodný program ako komen­tované prehliadky, detské tvorivé dielne, odborné prednášky a knižnica s odbornou umenovednou literatúrou ponúkajú zaujímavé možnosti trávenia času priamo v priestoroch galérie.

Deň 12. január 1985 sa zapísal do dejín Výcho­doslovenskej galérie ako nešťastná udalosť. V priestoroch depozitára galérie, ktorá sídlila na dnešnej Poštovej ulici vypukol rozsiahly požiar, ktorý spôsobil plyn, unikajúci z poškodeného pouličného plynovodu. Oheň nezvratne zničil dovedna 1030 výtvarných diel, vzácnych umeleckých predmetov, ktorých význam a váha dodnes predstavuje nevyčísliteľné hodnoty.

V rámci Európskeho hlavného mesta kultúry sa v roku 2013 zrekonštruovala časť galérie a zároveň sa vytvoril nový podzemný výstavný priestor, ktorý slúži prevažne na prezentovanie umenia nových médií.

Vyžrebujeme 3x rodinnú vstupenku (2+3) s publikáciou.
Žrebovanie výhercov bude 20.8.2020


 

Aké výročie oslávi Východoslovenská galérie v roku 2022?
Vyberte jednu z možností:
50 rokov od svojho založenie
60 rokov od svojho založenia
70 rokov od svojho založenia

Zapojte sa do súťaže

Meno a priezvisko:
E-mail:
Odoslaním formulára súhlasite s podmienkami súťažeVyplnením údajov a odoslaním vášho e-mailu budete zaradení do súťaže o uvedenú výhru. Zapojením sa do súťaže zároveň súhlasíte s odosielaním newslettra 1xdenne na vašu e-mail adresu (v prípade nezáujmu sa môžete odhlásiť). 

Výhercovia budú informovaní o výhre e-mailom. Zoznam výhercov už vyžrebovaných súťaží 
nájdete tu.

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.