Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

UMENIE V PARKU 2019

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Umenie v parku 2019
4. ročník projektu Umenie v parku                     
 
Aj tento rok rozkvitne centrum Spišskej Novej Vsi umením. Umenie v parku vytvorí priestor pre 39 neprofesionálnych autorov, z toho 25 výtvarníkov a 13 fotografov.

Podujatie sa realizuje formou súťaže, ktorá prebieha v 2 kategóriách bez obmedzenia témy. V kategórii A – „Výtvarné umenie“ sa zapojilo 33 autorov so 71 dielami. V kategórii B – „Fotografia“ prispelo do súťaže 25 autorov s 97 fotografiami.  O víťazoch rozhodla 3 členná odborná porota v zložení  Mgr. art. Tomáš Cetera, Mgr. art. Paulína Halasová a Mgr. Eva Bavalová. Do vystavenej kolekcie postúpilo 30 výtvarných diel od 25 autorov a 30 fotografií od 13 súťažiacich. Výsledky súťaže budú oficiálne vyhlásené na vernisáži, kedy si ocenení zároveň prevezmú aj ceny.
 
„Tešíme sa, že sa v tomto ročníku podarilo zapojiť do súťaže toľko mladých ľudí. Ich výtvarné diela sa  rozhodnutím poroty dostali do kolekcie výstavy vďaka svojej originalite a snahou priniesť  do oblasti maľby niečo nové. Pre vývoj súťaže je to pozitívny jav, ktorý sa veríme objaví v budúcnosti aj v kategórii: „Fotografia“, uviedla odborná pracovníčka Spišského osvetového strediska - Mgr. Miriama Bukovinská.
 
Výtvarnými prácami sa predstavia 25 autori:
Ladislav Vikartovský, Emilián Cvengroš, František Miháľ, Mária Mikolajová, Jaroslav Neupauer, Viera Ruschová, Janka Brutovská, Klára Ogurčáková, Jana OgurčákováDrahoslava Ivanková, Miriam Juríková, Radoslava Kráľová, Marco Kováč, Nina Pekárová, Tomáš Dvořák, Klaudia Jozefčáková, Alexandra Mistríková, Dominika Vojtášová, Ivan Ganga Štencel, Viktória Kellnerová, Matúš Kamenický, Matej Dovjak, Peter Pjatak, Rafael Repper, Veronika Vlašicová.
 
Fotografiami sa predstavia 13 autori:
Anna Slebodová,Ján Ilkovič, Jirko Salzmann, Iveta Liptáková, Jaroslav Moravčík, Marián Závacký, Dušan Ignác, Dáša Kolláriková, Jakub Kapitančík, Terézia Juričková, Patrik Mlynár, Samuel Gazdura, Silvia Ťapáková.
 
„Aj tohtoročný počet autorov a počet ich diel dokazuje, že tento projekt má zmysel a oplatí sa v ňom pokračovať a vylepšovať ho. Teším sa, že opäť, druhýkrát organizujeme aj rozborový seminár, ktorý sa nám osvedčil a umožnil tak komunikáciu neprofesionálnych autorov s porotcami.“ hovorí autor a predseda OZ život v meste, Mgr. Tomáš Cehlár.

Vernisáž: 26.7.2019 o 18:00 v parku pri fontáne v Spišskej Novej Vsi.
Trvanie výstavy
: do 31.8.2019

Organizátorom súťaže a výstavy je OZ Život v meste, partnerom je Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja.
Tento projekt je spolufinancovaný Košickým samosprávnym krajom.


 www.osvetasnv.sk│FB: Spišské osvetové stredisko


KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.