Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM
FESTIVAL

SPISH TALENT FESTIVAL

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

4. ročník Spish Talent Festival (29-04.04.2017) Smižany
 
Multižánrový medzinárodný festival – súťaž detskej a mládežníckej tvorivosti Spish Talent Festival (STF17 v nomináciách HUDBA, SPEV, TANEC, DIVADLO a VÝTVARNÉ UMENIE, svojim širokospektrálnym zameraním zaručuje pestrosť a kreativitu prezentácie umeleckej tvorby detí a mládeže. Súťažný i festivalový charakter dodáva festivalu jeho svojráznu špecifickosť. Účastníci súťažia vo vekových kategóriách 1-4 v rozhraní od 5 do 26 rokov, podľa vyhlásených žánrových nominácií rozvrhnutých do dvoch dní na sobotu a nedeľu.
 
Súťažiacich hodnotí porota, zložená z profesionálov a aktívnych dejateľov umeleckého sveta zúčastnených krajín. Vyhodnotenie prebieha v programe Galashow, kde účastníci dostávajú ocenenia zlatých, strieborných a bronzových miest s udelením cien, diplomov a medailí podľa nominácií a vekových kategórií. Porota udeľuje zaujímavé ocenenia aj pedagógom a vedúcim lepších kolektívov a jednotlivcov. Ocenenie absolútneho víťaza Laureát – Grand Prix súťaže – festivalu je najhodnotnejšie ocenenie, ktoré získava iba jeden jednotlivec, alebo kolektív. Víťazi zlatých miest s najvyšším bodovým hodnotením postupujú na šampionát festivalu –súťaže Tatras Talent CUP 2018 do Popradu.

Aj v tomto ročníku budú podporené kolektívy, školy a organizácie finančnými grantmi v rôznych finančných výškach na podporu a rozvoj talentovaných detí a mládeže pri prezentácii na Art Talent Festivale. V Galashow vystúpi hosť programu Kristína Prekopová profesionálna moderátorka, speváčka, skladateľka. Súčasťou festivalu bude i výstava výtvarných prác účastníkov STF. V roku 2017 sa do súťaže STF prihlásilo 231 účastníkov do všetkých vyhlásených žánrových nominácií v 46-tich programových číslach s viac ako 3,5 hodinovým celkovým čistým časom z 13 škôl a organizácii zo Slovenska a Ukrajiny.
 
Festivalový priebeh je rozvrhnutý do siedmych dní so svojim charakterom sprievodných aktivít bez súťažného napätia. Jedná sa o workshopy – tvorivé dielne zamerané podľa jednotlivých žánrov, pod vedením odborníkov – profesionálov. V rámci aktívneho oddychu sú pre účastníkov pripravené turisticko-relaxačné programy s poznávaním krás Slovenska, ale aj susedných štátov.
 
Výhodou účasti na tomto festivale je spoznávanie nových možností, potenciálu, konfrontácie a motivácie. Získavanie nových známostí a priateľstiev, rozširovanie možností a zviditeľnenie sa na verejnosti, čo je hlavným cieľom festivalov Projektu Konfigurácia TALENT (PKT) do ktorého patrí aj Spish Talent Festival.

FB Festivalu: https://www.facebook.com/spish.talent.festival/

 Program pre verejnosť: 
 01. - 02.04. 2017
  • 01 .04.2017 od 10:00 - Priebeh súťaží v žánri: DIVADLO 
  • 01. 04.2017 od 15:30 - Priebeh súťaží v žánri: TANEC
  • 02. 04.2017 od 09:30 - Priebeh súťaží v žánri: HUDBA a SPEV
  • 02. 04.2017 od 17:00 - GALASHOW s vyhodnotením súťaže
    Diváci a účastníci účasťou na programe GALASHOW môžu vyhrať víkendový pobyt pre 2 osoby v Penzióne pod Orechom v Turčianskych Tepliciach. - FACEBOOK EVENT
Vstup voľný

INFORMÁCIA PRE VEREJNOSŤ: V KD Smižany budú v rámci Spish Talent Festivalu 2017 (01.-02.04.2017) prebiehať súťaže a program GALASHOW, ktoré sú určené širokej verejnosti. Ostatné dni Spish Talent Festivalu 2017 (29.-30.3, 03.-04.42017) budú prebiehať  v regióne Spiš a nie sú pre verejnosť dostupné.

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.