Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
UDALOSŤ

JÚNOVÉ ZNOVUOTVORENIE GALÉRIE UMELCOV SPIŠA

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Galéria umelcov Spiša, kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja, sa po takmer dvojmesačných karanténnych obmedzeniach otvára v júni v bežnom režime. Aj keď sa nám návštevnosť zatiaľ nerozbehla, s letom a uvoľnenými opatreniami očakávame záujemcov o umenie nielen na výstavách v interiéroch a exteriéroch, ale aj na edukačných projektoch. Ponúkame aj výber kvalitných katalógov a art-suvenírov.

❶ Galéria umelcov Spiša bude otvorená za osobitých hygienických opatrení od utorka do piatku
od 10.00 do 16.30 a nedele za 10 centov / návštevník od 11.00 do 16.00
.

❷ V ponukovom balíku výstavných projektov sa nachádza hneď osem výstav. Z toho tri aktuálne: Top akvizície 2017 – 2018, Sacrelacrum / Sacral Elementum IV.Imrich Svitana – Vertikály, tri stále expozície: Jozef Hanula, Terra GothicaZáhrada umenia, dve exteriérové výstavy z fundusu galérie: keramické objekty Peter Smik – Srdcia, Krabice & Klobúky a banerová výstava Zo zbierky.

❸ Výtvarné kalendárium otvára workshop Ženy On Line 8: Intervencie v piatok, 12. 6. v čase
16.00 – 19.00. Hravý „happening“ je zameraný na intervenciu textilom do objektov a drevín: „obliekanie“ stromov a sochárskych diel obháčkovaním i obšívaním bude za priaznivých podmienok prebiehať v exteriéri galérie – v expozícii Záhrada umenia a v Galérii pri dufarte, v prípade dažďa budeme „obliekať“ sochy na výstave spišského výtvarníka Imricha Svitanu.

Dlhý deň s umením sme pripravili na piatok, 12. 6., kedy je galéria pre verejnosť otvorená
v čase 10.00 – 19.00. Sprístupnené budú všetky výstavy, vstupné štandardné.

❺ Ponúkame možnosť rezervácie komentovaných prehliadok aktuálnych výstav a stálych expozícií s kurátormi, či odbornými pracovníkmi galérie pre organizované skupiny, počas júna v počte max. 5 návštev-níkov. Rezervácia je nevyhnutná 1 deň vopred telefonicky alebo e-mailom.

❻ Naďalej pokračujeme s formátom Galéria OnLine s aktuálnymi informáciami, pre-linkami a preklikmi na naše nové i archívne videá, fotogalérie, či úlohy pre kreatívcov. Našu zbierku nájdete na webumenia.sk a od r. 2015 sme súčasťou medzinárodného Google Art Project, ktorého zámerom je sprostredkovať umelecké diela užívateľom internetu po celom svete vďaka najnovším technológiám.ℹ️ Viac informácií: www.gus.sk a na sociálnych sieťach pod názvom „Galéria umelcov Spiša“:
Facebook, InstagramYouTube.

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.