Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
WORKSHOP

ŠPERK

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Kreatívny február v Dome tradičnej kultúry Gemera
 
Gemerské osvetové stredisko (GOS) v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje vo februári vo svojich tvorivých dielňach dva workshopy pre dospelých. Zamerané budú na fašiangové zvyky.
 
Obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy, známe ako Fašiangy, je typické veselicami, maskami aj zabíjačkovými jedlami. Aj worskopy v Dome tradičnej kultúry Gemera preto budú pestré. Dospelí sa môžu zapojiť do workshopu s názvom  „Na truhlici maľované“. Lektorka Anna Lachová účastníkom kurzu porozpráva o tradičných gemerských vzoroch  a zároveň si technikou maľby každý vymaľuje svoju vlastnú truhličku - šperkovnicu.

Na tento workshop nadviaže ďalšia tvorivá dielňa zameraná na výrobu šperkov. Lektorka Renáta Kseničová, v keramickej dielni Domu tradičnej kultúry Gemera, naučí účastníkov workshopu postupy ako modelovanie voľnou rukou, dekorovanie a  maľovanie šperku engobami a glazúrami.
 
Podujatia sú súčasťou projektu Dedičstvo inšpiruje, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Počet miest pre workshopy je obmedzený na 10 osôb, preto odporúčame registráciu vopred. Poplatok je 10 € za každý z workshopov.
 
 Informácie, rezervácie: 


www.gos.sk
│FB: Gemerské osvetové stredisko
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.