Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
PRE DETI

REMESELNÍCKY TÁBOR 2020: DEDIČSTVO INŠPIRUJE

10.08.2020 , Pondelok

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

DEDIČSTVO INŠPIRUJE
Remeselnícke tábory v Dome tradičnej kultúry Gemera


Deti sa počas letných prázdnin v Košickom kraji rozhodne nudiť nebudú, župné kultúrne zariadenia pripravili bohatú ponuku letných aktivít. Tešiť sa môžu na viac než 30 letných táborov, na ktorých si prídu na svoje fanúšikovia astronómie, ľudových remesiel, či malí turisti.

Letný tábor pre deti pripravilo aj Gemerské osvetové stredisko, ktorého zriaďovateľom je Košický kraj. Aj keď tohtoročný remeselnícky tábor bude prísnejší, deti sa môžu tešiť na viac aktivít a vyšší počet turnusov. Novinkou je, že tentokrát prídu na výpomoc do Gemerského osvetového strediska remeselníci z celého Košického kraja. Priúčať deti tajom tradičných postupov budú remeselníci vďaka spolupráci s Remeselníckym inkubátorom Gemer. „Keď sme pred rokom zakladali prvý remeselnícky inkubátor v našom kraji, ako unikátny a pilotný projekt, netušili sme, s akou pozitívnou odozvou od lokálnych remeselníkov sa stretneme. Sme veľmi radi, že sa projekt osvedčil a teraz pomáha našim župným zariadeniam aj pri iných aktivitách. V tomto letnom tábore teraz budú skúsenejší remeselníci zaúčať svojmu remeslu mladšie ročníky. Verím, že aj vďaka takýmto aktivitám tradičné remeslá, ako výroba keramiky, plstenie, či drevorezba z nášho kraja nevymizne,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Naozajstné zážitky si z detského tábora budú môcť deti odniesť aj vďaka aktivitám ako tkanie koberca, frivolitkovanie, korálkovanie, háčkovanie, drôtovanie, košikárstvo, zdobenie kraslíc, výroba kožených šperkov, maľovanie na sklo, či výroba vlastného erbu alebo razenie mincí.

„Ak si myslíte, že ručná práca, práca s prírodným materiálom a využívanie tradičných techník je pre vaše deti to pravé, ste na správnej adrese. Deti s odbornými lektormi a remeselníkmi vytvárajú v tábore jeden tím, spoločne tvoria, vyrábajú jedinečné a originálne výrobky inšpirované dedičstvom našich predkov," pozýva riaditeľka GOS Helena Novotná a dodáva: „Pre veľký záujem sme tento rok ako ďalšiu novinku zdvojnásobili turnusy, aby sme uspokojili čo najviac záujemcov."

Tábory organizuje Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v súlade s opatreniami na zamedzenie šírenia pandémie COVID-19. Aktivity a podmienky sú prispôsobené tak, aby bolo pre deti a lektorov vytvorené v prvom rade bezpečné prostredie. Pripravené sú dezinfekčné prostriedky a vymedzený čas na povinnú dezinfekciu priestorov, upravený je stravovací a pitný režim. Maximálny počet detí v jednom turnuse je 20, avšak pracovať budú v malých skupinách, ktoré sa vystriedajú v jednotlivých dielňach. Letný remeselnícky tábor z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia v rámci projektu Dedičstvo inšpiruje.


 Termíny: 

 Júl 2020 
1. turnus: 6. – 10. 7. 2020
2. turnus: 13. – 17. 7. 2020

 August 2020 
3. turnus: 3. – 7. 8. 2020
4. turnus: 10. – 15. 8. 2020


Čas: denne od 7:30 do 16:00
Miesto: Dom tradičnej kultúry Gemera, Betliarska č. 8, Rožňava
Max. počet účastníkov: 20 v skupine vo veku od 7 do 14 rokov
Účastnícky poplatok: 100,-€/5 dní (v cene je práca lektorov, pedagogický dozor, materiál, pracovné pomôcky, obed, drobné občerstvenie, pitný režim, certifikát)

Informácie a prihlášky: Valéria Munková, 0905 939 691, munkova@gos.sk
Gemerské osvetové stredisko, Rožňava, Betliarska 8

www.gos.sk│FB: Gemerské osvetové stredisko
MIESTO A DÁTUM KONANIA
10.08. Pondelok, , Dom tradičnej kultúry Gemera, Betliarska 8, Rožňava,
11.08. Utorok, , Dom tradičnej kultúry Gemera, Betliarska 8, Rožňava,
12.08. Streda, , Dom tradičnej kultúry Gemera, Betliarska 8, Rožňava,
13.08. Štvrtok, , Dom tradičnej kultúry Gemera, Betliarska 8, Rožňava,
14.08. Piatok, , Dom tradičnej kultúry Gemera, Betliarska 8, Rožňava,
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.