Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
PRE DETI

PO STOPÁCH POKLADOV UNESCA NA GEMERI

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Po stopách pokladov Unesca na Gemeri – III. Letný múzejný tábor pre deti vo veku od 6 do 10 rokov

Múzejný tábor bude tento rok zameraný na poklady Unesca

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, aj tento rok pripravilo už v poradí tretí letný múzejný tábor pre deti vo veku od 6 do 10 rokov s názvom „Po stopách pokladov Unesca na Gemeri“.

Zámerom letného tábora je prezentácia prírodných a kultúrnych pamiatok UNESCO na území Gemera. Jeho hlavným cieľom je vhodným spôsobom vzdelávať a vzbudiť u najmladšej generácii záujem o poznanie prírodných pamiatok, jedinečných jaskýň a priepastí NP Slovenský kras, ktorý boli spolu s pamiatkami susedného Aggtelekského krasu zapísané v roku 1995 na zoznam UNESCO v roku 1995. V tomto roku si teda pripomíname 25. výročie tejto významnej udalosti. V tábore sa budú účastníci zaoberať aj témou modrotlače. „Na národnej úrovni bola modrotlač zapísaná do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska v roku 2015. Druhá najstaršia zachovaná modrotlač z územia Slovenska pochádza z roku 1784 z Dobšinej. Ďalším lákadlom bude fujara, hudobný nástroj a jeho hudba boli zapísané na zoznam UNESCO v roku 2005,“ informovala Gabriella Badin z Baníckeho múzea v Rožňave.

Aktivity tábora, ktorý múzejníci organizujú v dňoch 10.-14. 8. 2020, obohatia prehliadky stálych expozícií múzea, mobilné interaktívne tvorivé dielne k jednotlivým témam a aj náučná turistika v NP Slovenský kras.

„Keďže v druhom polroku tohto školského roka boli žiaci z dôvodu pandémie prevažne doma, snažíme sa spestriť im leto a uľahčiť situáciu ich rodičom. Organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja pripravili vyše 30 letných táborov. Počas prázdnin si prídu na svoje fanúšikovia astronómie, ľudových remesiel, milovníci kníh, aj tí, ktorí obľubujú turistiku. Nakoľko v rámci regiónu Gemer sa nachádza päť pamiatok zapísaných v zozname svetového dedičstva UNESCO, v letnom tábore v Baníckom múzeu sa o nich žiaci budú môcť dozvedieť viac,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Bližšie informácie nájdete na webovej stránke múzea www.banmuz.sk. Do tábora je možné sa prihlásiť mailom na pedagog.galeria@banmuz.sk, prípadne telefonicky na čísle 0907 769 338. Cena tábora je 70 €/dieťa.

www.banmuz.sk│FB: Banícke múzeum v Rožňave

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.