Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

GORAL NA GEMERI

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Milan Kostur - autorská výstava insitného umelca V Dome tradičnej kultúry Gemera

Gemerské osvetové stredisko (GOS), kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva do Domu tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava) všetkých milovníkov výtvarného umenia na autorskú výstavu insitného výtvarníka Milana Kostura z Betliara.

V súlade so svojím poslaním poskytuje GOS možnosti na umelecký rast, ale aj prezentáciu talentovaným tvorcom jednak prostredníctvom súťaží, odborných seminárov, ale aj výstav. Milan Kostur je jedným z tých autorov, ktorý sa pravidelne už 15 rokov zúčastňuje súťaže neprofesionálnych výtvarníkov Výtvarné spektrum a svojou tvorbou pravidelne získava uznanie aj ocenenia v rámci Košického kraja, ale tiež na celoslovenskej úrovni.

Zostaveniu výstavy predchádzal výber z bohatej domácej zbierky autora, ktorý sa uskutočnil v spolupráci s jeho „objaviteľkou", podporovateľkou a kurátorkou výstavy výtvarníčkou Janou Kušnierovou. Výstava prezentuje Milana Kostura prostredníctvom jeho drevených plastík, ale hlavne maľby v ktorej sa rád vracia nielen formou, ale aj obsahom do svojho detstva prežitého priamo v srdci Zamaguria v Červenom Kláštore. Hoci sa ku svojmu koníčku dostal až po dosiahnutí dôchodkového veku, aktívne využil získaný čas na svoj osobný rast aj účasťou na medzinárodných plenéroch.

Výstava vybraných diel bude prístupná do 31. 7. 2020 v sále Domu tradičnej kultúry Gemera v režime prispôsobenom aktuálnym opatreniam v súvislosti s Covid -19.

Kontaktná osoba:
Martina Kleinová, martina.kleinova@gos.sk, 0915 884 135

www.gos.sk│FB: Gemerské osvetové stredisko

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.