Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

Slovenská kultúra po lockdowne opäť ožíva!

Po nútenej prestávke spôsobenej lockdownom sa slovenské publikum opäť môže tešiť z prvých koncertov. Na scénu sa vracia tiež festival CITY SOUNDS – už v auguste prinesie v bratislavskom Klube pod lampou hneď dve jazzové lahôdky pre milovníkov kvalitnej hudby.

Letnú edíciu festivalu CITY SOUNDS otvorí 2. augusta v Klube pod lampou medzinárodne uznávaná slovensko-dánska jazzová formácia Nikola Bankov BandFrontmanom zoskupenia je iba 21-ročný saxofonista Nikola Bankov, označovaný za jeden z najväčších talentov slovenskej i svetovej jazzovej scény. Tento uznávaný hudobník a skladateľ má slovenské korene - pochádza z Humenného. Debutoval vlani prvým štúdiovým albumom Bright Future. Debut vyšiel v nórskom vydavateľstve AMP Music & Records, zožal medzinárodný úspech a pozvanie naň prijal exkluzívny hosť - svetová hviezda, americký saxofonista Seamus Blake.Druhým koncertom jazzového leta v podaní festivalu CITY SOUNDS bude vystúpenie poľského zoskupenia Wojtek Mazolewski Quintet 3. augusta taktiež v Klube pod lampou. Wojtek Mazolewski je uznávaný kontrabasista, basgitarista a vedúca osobnosť súčasnej poľskej jazzovej scény. Jeho kvintet u našich severných susedov láme rekordy v predajnosti nekomerčných albumov. Kritici uznávajú Wojteka Mazolewskeho za jeho schopnosť prinášať tvorbu zrozumiteľnú aj pre mladé publikum, no zároveň s vernosťou k hudobným tradíciám z čias zlatej éry poľského jazzu. Doma v Poľsku je Wojtek Mazolewski Quintet takým obrovským hudobným fenoménom, že ich koncerty navštevujú tisíce ľudí. Súčasťou tohto projektu je tiež rodák z Humenného, trubkár Oskar Török.
 


Kapacita oboch koncertov je obmedzená.
Vstup na oba koncerty je povolený iba s rúškom.


Festival CITY SOUNDS podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, Nadácia Bratislava a SOZA.

Tešíme sa na Vás!

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.