Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

GIGANTICKÁ KRASLICA na Terase BUDE!

Hoci v inom režime avšak možno práve o to viac tvorivejšie. Všetci vieme, že pôvodný a dlhoročný zámer, program a najmä posolstvo tejto veľkonočnej akcie na námestí pred OC Galéria, ktorý plánovala MČ košice-Západ na 5. apríla, nebude vzhľadom na bezpečnostnú situáciu možné. Počas tejto akcie košická Terasa ako jediná vždy nechala 2,5 metrov veľkú kraslicu "napospas" tvorivosti návštevníkov, najmä detí, a nevystavili hotovú maľovanú kraslicu ako možno v iných mestách či obciach. Okoloidúci na ňu namaľovali svoj ornament, obľúbený obrázok, podpis či svoje posolstvo a odkaz. K sprievodným aktivitám patrili veľkonočné tvorivé dielne pre deti, atrakcia v podobe rozprávkových bytostí či benátskych masiek, stôl plný dobrôt, ktorý naplnili gazdinky domácimi fajnotami i sám starosta Terasy Marcel Vrchota vlastnou starostovskou štrúdľou. Napriek ťažkej situácii v spoločnosti sa najväčšia košická časť Západ rozhodla, že obyvatelia Terasy i celých Košíc neprídu o túto milú atrakciu, a hoci len SPROSTREDKOVANE, budú môcť prispieť rukou k dielu.Ako?
MČ Košice-Západ vyhlasuje kreatívnu SÚŤAŽ z pohodlia domova! Stačí, aby ľudia namaľovali svoj JEDNODUCHÝ obrázok, načrtli svoj ornament, alebo napísali svoj KRÁTKY odkaz, meno alebo prianie, ktoré by chceli na tejto kraslici zanechať. Pošlali svoj návrh do 31. marca 2020 MAILOM na adresu: atrium@kosicezapad.sk alebo priamo do komentára FB statusu, v ktorom sa píše o tejto kreatívnej iniciatíve, na profile „Košice Západ Terasa“.Prenesú návrhy na kraslicu
Kreatívci z oddelenia kultúry mestskej časti Západ sa následne pokúsia diela či odkazy ľudí hodnoverne naniesť práve na gigantickú kraslicu. Potom už len inštalácia pred „GALÉRKU“ s najväčšou pravdepodobnosťou v utorok 7.apríla 2020 v závislosti od počasia. V mestskej časti veria, že takéto spoločné dielo bude až do konca Veľkej noci zdobiť najväčšie námestie na Terase. Ako inak, po zotmení aj krásne nasvietené vo farbách jari. Tie najtvorivejšie námety odmeníme detskými aj dospeláckymi cenami.FOTKA pri Kraslici?
Kraslica bude k dispozícii aj pre verejnosť. Ale mestská časť výrazne prosí, bezpečnosť a ochranu okoloidúcich a záujemcov, aby v prípade, že sa k nej rozhodnú zájsť, dodržali dôležité bezpečnostné a hygienické opatrenia. Chránili seba i druhých pomôckami (rúško, rukavice), nechytali vystavenú kraslicu a technické zabezpečenie, dodržiavali dostatočný odstup a snažili sa vyhnúť zhlúčikom ľudí.

Na Terase veria, že aspoň takto máličko spríjemnia prichádzajúce najväčšie sviatky roka a jari v tejto pochmúrnej dobe a prinesieme Košičanom trochu kreativity do nevyhnutného a často núteného domáceho zotrvania. Pre tých, ktorí kraslicu radšej nenavštívia, prinesie mestská časť na spomenutom FB profile bohatú fotogalériu, aby sa možno aj samotní tvorcovia našli na niektorom kúsku pomyselnej škrupiny vajíčka.

www.kosicezapad.sk / FB: Košice Západ Terasa

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.