Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

Banícke múzeum v Rožňave drží trend so svetovými múzeami

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravilo pre všetkých priaznivcov nevšedný projekt. Na svojej webovej stránke www.banmuz.sk sprístupnili virtuálnu prehliadku Zážitkového centra SENTINEL a Expozície prírody Slovenského krasu a priľahlých oblastí.„Preventívne opatrenia, ktoré Košický samosprávny kraj v posledných dňoch prijal v súvislosti so šírením nového koronavrusu, obmedzili aj činnosť župných kultúrnych zariadení. Od 10. marca sú všetky múzeá, knižnice, galérie či osvetové strediská z dôvodu ochrany verejného zdravia zatvorené. Ak by ste si však predsa chceli pozrieť exponáty Baníckeho múzea v Rožňave, urobiť tak môžete vďaka unikátnej virtuálnej prehliadke,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja, Rastislav Trnka.

Virtuálne prehliadky Baníckeho múzea v Rožňave finančne podporil Košický samosprávny kraj. Počas zavedených aktuálnych obmedzení, kedy sú brány kultúrnych zariadení pre verejnosť zatvorené, si môže verejnosť z pohodlia domova virtuálne pozrieť  expozície múzea, Zážitkové centrum SENTINEL a Expozíciu Slovenského krasu a priľahlých oblastí. Veríme, že návštevníci ocenia takúto formu prezentácie a po skončení tejto mimoriadnej situácie sa s nimi na podujatiach v našich priestoroch stretneme!
 

Virtuálna prehliadka Baníckeho múzea v Rožňave je dostupná na jeho webovej stránke:
https://www.banmuz.sk/expozicie/virtualna-prehliadka
„Naše múzeum sa teší čoraz väčšiemu záujmu verejnosti a aj preto nás mrzí, že v súvislosti so vzniknutou situáciou si v týchto dňoch záujemcovia nemôžu vychutnať expozície Baníckeho múzea v Rožňave. Práve preto sme sa aj my rozhodli pridať k svetovým múzeám a priblížiť naše múzeum širokej verejnosti aspoň takouto formou,“ zdôvodnil riaditeľ Baníckeho múzea v Rožňave, Pavol Lackanič.

V súvislosti s pandémiou COVID-19 a karanténnymi opatreniami, už sprístupnili svoje expozície formou virtuálnej prehliadky  aj múzeá svetového významu, ako napríklad British museum v Londýne, Musée d'Orsay v Paríži, či Národné múzeum moderného a súčasného umenia v juhokórejskom Soule ako aj mnoho ďalších.

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.