Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

BRNO RADIO ART ORCHESTRA (CZ/SK)

Slovenský trumpetista Lukáš Oravec, pod patronátom Českého rozhlasu v Brne, predstaví svoj nový projekt Brno Radio Art Orchestra. V tomto 13 člennom zoskupení účinkujú najlepší hudobníci z Čiech a Slovenska.

Úvodný koncert sa koná v spolupráci s Janáčkovou Akadémiou v komornom sále Hudobnej Fakulty 13.11. o 19:30. Orchester predstaví autorskú hudbu členov zoskupenia. Významným aranžérskym vkladom prispel Pavel Klimashevski, ktorý sa koncertu zúčastní v pozícii dirigenta a naše pozvanie prijal aj americký saxofonista Andy MIddleton, ktorý sa predstaví ako sólista orchestru.

V nasledujúcich dňoch čaká orchester nahrávanie debutového albumu v štúdiu na Orli v Brne. Na koncerte a na novom albume budú účinkovať: Juraj Bartoš, Miroslav Nováček, Andy Middleton, Pavel Klimashevsky, Marek Kotača, Radek Zapadlo, Pavel Zlámal, Lukáš Oravec, Petr Hnětkovský, Richard Šanda, Ivan Melin, Marián Ševčík, Ľudovít Kotlár a Peter Korman.

"Zaranžovanie a prekomponovanie autorských skladieb a ich verejné uvedenie podporil z verejných zdrojov formou dotácie Fond na podporu umenia".

Webstránka projektuwww.lukasoravec.com

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.