Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

Juraj Griglák vydáva očakávaný album From the Bottom

Jeden z našich najuznávanejších inštrumentalistov prichádza s nahrávkou, ktorá je plná vzácnych hudobných hostí. Fenomenálny basgitarista vydáva päť rokov po oceňovanom štúdiovom albume Time to Fly album plný hudobných farieb a silných “grooveov“. Novinka From the Bottom vychádza vo vydavateľstve Real Music House a Juraj Griglák ju v najbližších dňoch predstaví v špeciálnej zostave aj na niekoľkých koncertoch.
 
Basgitarista s mimoriadnym inštrumentálnym talentom neuznáva žánrové hranice. Jazz, soul, funk aj vážna hudba. Juraj Griglák predstavuje vzácnu kategóriu hudobníkov s otvoreným prístupom k rôznym hudobným svetom. Na očakávanej novinke ho sprevádza absolútna elita domácej ale aj zahraničnej jazzovej špičky. Okrem toho sa pridali hostia zo sveta vážnej hudby. Poogie Bell, Miroslav Hloucal, Yoran Vroom, Eugen Vizváry, Dávid Hodek, Mike Bugala, Anita Soul, Ajdži Sabo, Ľuboš Šrámek, Mucha Quartet a ďalší… Album sa nahrával, mixoval aj mastroval v bratislavskom štúdiu Real Music House. Vydanie novinky podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia. Na realizovanie nahrávky prispeli aj Hudobný fond, SOZA a Bratislavský samosprávny kraj.


 
Držiteľ niekoľkých prestížnych hudobných ocenení predstaví dlho očakávaný album aj na sérii koncertov. Sprevádzať ho na nich budú fantastický spoluhráči. Poogie Bell je nefalšovaný funk master, jeden z najlepších súčasných bubeníkov a štúdiových hráčov bez ohľadu na žánre. Na svojom konte má spoluprácu s menami ako Stanley Clark, David Bowie, Erykah Badu, All Jarreau, David Sanborn, John Scofield, Victor Wooten a Chaka Khan. Objavil sa na viac než desiatich albumoch Marcusa Millera a na turné s ním strávil podstatnú časť svojej kariéry. Poogie Bella spolu s vynikajúcim newyorským saxofonistom Chrisom Hemingwayom doplní na From the Bottom Tour 2019 slovenská klávesová jednotka Eugen Vyzváry. Album From the Bottom vychádza 21. októbra.


 
 Juraj Griglak & Company – From the Bottom Tour 2019 
 

Juraj Griglák - basgitara
Poogie Bell - bicie
Chris Hemingway - alt saxofón
Eugen Vizváry - klávesy
 

  • 20.10 Dobšiná - Kultúrny dom
  • 21.10 Bratislava - Pod lampou,(krst CD)
  • 22.10 Žilina – Smer klub 77
  • 23.10 Nové Mesto nad Váhom - Blue Note
  • 24.10 Přerov - Československý jazzový festival
  • 26.10 Nitra - LifeHouse

 
Vypočujte si album Juraj Griglák – From the Bottom: https://jurajgriglak.bandcamp.com/album/from-the-bottom


 
Viac informácii o CD: www.realmusichouse.sk/obchod/hudba/juraj-griglak-from-the-bottom/
 
Zdroj: REAL MUSIC HOUSE
www.realmusichouse.skwww.realmusichousestore.com

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.