Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

Výsledky 6. Fa Donovaly Night Run

Nie len školopovinné deti, ale aj fanúšikovia nočných horských behov zaregistrovali, že sa letné prázdniny o chvíľu prehupnú do ich druhej polovice. Presne toto je čas, kedy sa do malebného strediska v srdci Slovenska schádzajú celé rodiny či bežecké skupiny, aby si v sobotu, 27. júla užili už šiesty Fa Donovaly Night Run. O tom, že popularita tohto podujatia, ktoré sa koná v spolupráci s Parkom Snow Donovaly a Oblastnou organizáciou cestovného ruchu stredného Slovenska neustále rastie svedčia aj prvé slová riaditeľa podujatia Jozefa Pukaloviča bezprostredne po jeho skončení: „Veľmi nás prekvapilo a zároveň potešilo, že nám napriek nepriazni počasia bežci ostali verní. Behávajú tu radi jednak pre skvelú atmosféru, krásu okolitej prírody a takisto pre adrenalín a pocit eufórie, ktoré sa dostavia po zdolaní kopcovitého terénu.“Piatok večer odštartovali detské behy „Fa Kids Nočníček“, kde vyštartovalo v jednotlivých kategóriách spolu viac ako 180 detí. Sobotné počtu bežcov prezradil opäť Jozef Pukalovič: „Hlavné sobotné behy prekonali svoje minuloročné hranice. Na päť kilometrovej trati sme odštartovali 398  bežcov a na desať kilometrovú vzdialenosť si trúflo 273 bežcov.“

Horúci piatok v sobotu vystriedal dážď, ktorý vyčistil bežcom vzduch a pripravil tak ideálne bežecké podmienky. Pretekári, ich kamaráti či rodiny vytvorili na centrálnom donovalskom parkovisku veselú atmosféru, fotili sa pre fotostene, pripravenej priamo k tomuto podujatiu, absolvovali cestu FA bludiskom, previezli sa na nových automobiloch Mercedes Benz či na e-bajkoch, alebo si vychutnali nápoj v Birell relax zóne.

Donovalské preteky si nenechal ujsť ani známy herec Marek Fašiang: „Fa Donovaly Night Run som absolvoval po druhýkrát, keďže minulý rok sa mi tento beh veľmi páčil aj napriek jednému „pekelnému“ kopcu. Tento rok nám napriek nepriaznivej predpovedi vyšlo počasie, takže sme si ho aj s partiou opäť užili.“

Po druhýkrát absolvovala 4 km preteky aj Senio brand manažérka generálneho partnera, Radka Vlažná: „Šestý ročník Fa Donovaly Night Run byl tradičně nejen velmi příjemný běh donovalskou krajinou, který jsem již podruhé měla možnost zažít, ale i zábavný doprovodný program pro rodiny. Děkuji všem účastníkům za vytvoření jedinečné atmosféry, za sportovní nadšení a vzájemnou podporu a speciální poděkování agenturám Be Cool a VisualCom za bezchybnou organizaci a servis.“Absolútnym víťazom päťkilometrovej trate s prevýšením 122 metrov sa stal Ján Sopko s časom 0:17:56, druhý dobehol Matúš Kovalčík  (Bratislava Marathon Sport Club) 0:19:02 a na treťom mieste skončil Štefan Kubálek (hotel Galileo) s časom 0:19:37. Najrýchlejšou ženou na kratšej trase sa stala Dolinajová Monika (Bratislava Marathon Sport Club) s časom 0:21:22, Jana Škanderová (Run for Fun) obhájila minuloročné druhé miesto a svoj čas zlepšila o 11 sekúnd na 0:21:30 a tretia dobehla Radka Roháčová (Zdravie v pohybe Lučatín) s identickým časom tretieho miesta ako minulý rok 0:22:13.

Zlato na desať kilometrovej trati s prevýšením až 208 metrov získal bežec klubu Adidas Runners Bratislava, Gabriel Švajda s časom 0:35:30. K svojmu víťazstvu povedal: „Som rád, že som bežal Fa Donovaly Night run. Teší ma, že z plnej prípravy som vedel zabehnúť traťový rekord o 30 sekúnd. Na Donovaloch som postretával aj bežcov z východného Slovenska, ktorých trénujem a pripravujem. Atmosféra podujatia pred, počas aj po bola super. Donovaly majú svoje čaro, preto som tu bol už po štvrtýkrát a budúci rok prídem znova lebo ten kopec sa oplatí vybehnúť. Už sa teším na Telekom Night Run. Nakoľko budem po majstrovstvách sveta na 50 kilometrov, pravdepodobne pobežím štafetu so svojou snúbenicou.“

Na druhom mieste finišoval Henrich Hasch  (Slovalco Žiar nad Hronom) s časom 0:36:14   a bronzovú priečku obsadil Patrik Rehák (Trstena) s časom 0:36:27. Medzi ženami dominovala a tak ako aj minulý rok prvé miesto obsadila Katarína Gundová (hotel Galileo) s časom 0:42:23. K svojej účasti povedala: „Pretekov som sa zúčastnila po druhýkrát. Oslovila ma donovalská  príroda, super organizácia, a musím sa priznať aj ten kopec v druhej polovici bol pre mňa opäť veľkou výzvou, a myslim, že práve ten preveril u každého nie len fyzickú, ale aj psychickú odolnosť. Víťazstvo si veľmi vážim, konkurencia bola vysoká, hlavne baby ktoré skončili na druhom a treťom mieste to dali super,a práve preto som rada, že sa podarilo obhájiť minuloročné víťazstvo .Ale myslím,že každý jeden bežec odchádzal v sobotu zo skvelým pocitom a každý jeden sa na Donovaly s veľkou radosťou opäť vráti, ja určite ÁNO!!!“ Striebro si vybehala Petra Pukalovičová (SHEruns) s časom 0:42:48 a tretie miesto patrilo jej klubovej kolegyni Soni Zajíčkovej s časom 0:45:42.  

Kompletné výsledky nájdete ► TU ◄


 
Fa-ntastická penová párty pre malých aj veľkých ukončila šiesty ročník donovalských bežeckých pretekov.  „Ďakujeme všetkým bežcom za ich úžasné výkony, všetkým fanúšikom za vytvorenie skvelej atmosféry a tešíme sa o rok Donovaly na šťastnom siedmom ročníku Fa Donovaly Night Run“, rozlúčil sa Jozef Pukalovič.

Bratislava Marathon Team všetkých nadšencov behu pozýva na ďalšie svoje akcie:

 • 03. august 2019: Red Bull 400
  – po druhýkrát sa na Slovensku uskutočnia najkratšie a najdrsnejšie štyristometrové preteky. Bežať sa bude na skokanský mostík K-120 na Štrbskom plese. Podujatie je vypredané.
   
 • 07. september 2019: Telekom Night Run
  – 11. ročník nezabudnuteľného nočného behu Bratislavou je „zelený“ a opäť raz prekvapí svojím nielen bežcov na trati.
   
 • 14. september 2019: dm ženský beh
  – po ôsmykrát naše „Running Angels“ okrášlia bratislavské ulice na 4km alebo 10km trase.
www.bratislavamarathon.com│FB: Bratislava Marathon

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.