Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

JURAJ KOREŇ V ALPÁCH PREŠIEL A NALIETAL 1826 KM. ÚČASŤOU NA RED BULL X-ALPS SI SPLNIL CELOŽIVOTNÝ SEN

Juraj Koreň má za sebou premiérovú účasť na dobrodružných vytrvalostných pretekoch Red Bull X-Alps. Podarilo sa mu to ako druhému Slovákovi v histórii podujatia a splnil si tým svoj veľký športový sen.


Zdroj: Filip Bencek - RedBull.sk

Jedenásť dní sa 32 športovcov z celého sveta snažilo pokoriť 1138 km dlhú trasu vedúcu cez šesť krajín. Vzdialenosť mohli prekonávať iba dvomi spôsobmi – letom na paraglide alebo behom či chôdzou. Legendárnym paratrekingovým pretekom v závere opäť kraľoval Švajčiar Christian Maurer. Už po šiestykrát po sebe sa mu podarilo zvíťaziť s obrovským náskokom. V cieli v Monaku pristál po deviatich dňoch a troch hodinách.

Jurajovi do cieľa chýbalo 290 km, pristál vo Francúzsku a obsadil tak celkové 18. miesto. Alpské dobrodružstvo si aj napriek extrémnej náročnosti a vyčerpaniu užil a počas jedenástich dní zozbieral cenné skúsenosti: „Preteky ma naučili hlavne pokore k horám, ale i skromnosti. Som vďačný za to, že som sa Red Bull X-Alps mohol zúčastniť. Do Monaka to síce nevydalo, nuž ale, človek sa učí na vlastných chybách a čím viacej bolia, tým viac si ich zapamätá.“


Zdroj: Filip Bencek - RedBull.sk

Pozrite si v live blogu, ako sa Jurajovi darilo na jeho prvom ročníku a ako postupoval na náročnej trase cez 10 otočných bodov v piatich krajinách. Uvidíte, aké nezabudnuteľné momenty patria k týmto pretekom a presvedčíte sa o tom, že tento chalan sa neprestáva usmievať ani po stovkách kilometroch v nohách. Juraj si doma na Slovensku ešte pár dní oddýchne a potom už smeruje na ďalšiu veľkú výpravu, ktorá na neho tentokrát čaká v Grónsku v rámci pokračovania expedície Seven Virgin Summits.

Viac informácií o výsledkoch, pretekoch, a aj fotogalériu nájdete na webe redbull.sk/xalps.


Zdroj: Filip Bencek - RedBull.sk

RED BULL X-ALPS SÚ DOBRODRUŽSTVOM, O KTOROM BÁSNIA VŠETCI PILOTI
 
Preteky Red Bull X-Alps sa organizujú každé dva roky. Štart je v rakúskom Salzburgu a cieľová brána v prístave v Monaku. Náročnosť tejto výzvy spočíva v prekonaní drsnej trasy vedúcej naprieč Alpami, ktorá má viac ako 1000 km. Vzdialenosť môžu športovci prekonávať iba peši alebo na paraglide. Povinné sú dopredu určené zastávky na tzv. otočných bodoch. Porota na každý ročník nominuje okolo 30 účastníkov, medzi ktorými sú ostrieľaní veteráni, ale aj úplní nováčikovia zo všetkých kútov sveta. Slovensko malo na tomto podujatí zastúpenie po druhý raz v histórii – v roku 2007 dostal pozvánku Peter Vrabec a v roku 2019 sa Alpy pokúsil pokoriť Juraj Koreň.
 
Viac o pretekoch nájdete na redbullxalps.com
#REDBULLXALPS

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.