Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

LETO POD PALMOU v Novej Cvernovke láka na svieži program a tieň v parku

Leto pod Palmou/júl-august 2019/Park de Palma/Nová Cvernovka
 
Kultúrne centrum Nová Cvernovka sa nechystá cez letné prázdniny oddychovať. Práve naopak, v priebehu mesiacov júl a august pripravujeme bohatý outdoorový program, ktorý zaplní každý deň v týždni. Podujatia budú mať pestrý záber od vzdelávacích a kultúrno-spoločenských diskusií i prednášok, literárnych čítaní, cez dokumentárne aj hrané filmy, hudobné koncerty i dj sety či popoludnia s chill oddychovým programom.


  
Program letných mesiacov júl a august sa bude konať v Park de Palma,  čo je názov nášho parku susediaceho s bývalou fabrikou na výrobu olejov - Palma - ktorej dominantná sila výraznej výškovej technickej stavby je súčasťou miestneho genius loci. Preto park pod palmou - alebo - Park de Palma. V outdoorových priestoroch si budú môcť návštevníci vychutnať program, ktorý počas roka prebieha v sále.

Každý deň v týždni Leta pod Palmou bude venovaný inému podujatiu, vďaka čomu počas oboch letných mesiacov našim návštevníkom prinášame pravidelný program, v ktorom si nájdu svoje rodiny s deťmi, školopovinní aj pracujúci či teenageri a vysokoškoláci. Všetky Utorky budú patriť dokumentárnym filmom, stredy sa návštevníci dozvedia zaujímavosti z rôznych oblastí na prednáškach, štvrtky sa budú premietať tie najlepšie letné hrané filmy, piatky a soboty park roztancujú koncerty a live dj sety, nedele budú mať kľudnú atmosféru v podobe chill programu pre deti, rodičov aj nerodičov. Malí aj veľkí návštevníci si môžu užívať atmosféru letného festivalu v meste a tiež pod Palmou vďaka Nadácii VÚB, ktorá je partnerom živej kultúry v Novej Cvernovke. Park de Palma bude mať otvorené svoje brány takmer každý letný deň!Otvárací týždeň Leta pod Palmou odštartoval v utorok 2. júla letným kinom a  dokumentom o Richardovi Müllerovi Nespoznaný, program bude v stredu pokračovať prednáškou ako správne separovať odpad, ďalej sa návštevníci môžu tešiť na letnú lovestory Call me by your name a pracovný týždeň uzavrie koncert živelnej ženskej shoegazovej hudobnej kapely Žen z Chorvátska.

V priebehu nasledujúcich týždňov do programu pribudnú ďalšie koncerty a podujatia, ako napríklad sprievodné aktivity v rámci dúhového PRIDE Festivalu, letná Pecha Kucha Night Bratislava s gastro edíciou, warm-up nitrianskeho hudobného festivalu FLAAM, ochutnávka ciderov, večer instagramovej poézie “Od Slova do Slova”, premietanie série dokumentárnych filmov Expremiéri, koncert Mariána Slávku, predstavia sa hudobné zoskupenia Ptakh Jung z Ukrainy a Our Stories či mnohé ďalšie.
 
Eventy nájdete na našom Facebooku: Nová Cvernovka alebo webe Novej Cvernovky.

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.