Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

Okrem filmov ponúkne Art Film Fest aj množstvo sprievodných podujatí – a možno príde aj Elán!

Medzinárodný filmový festival Art Film Fest je najväčšie slovenské filmové podujatie s najdlhšou tradíciou. Na košických plátnach premietne vo svojom 27. ročníku viac ako 150 filmov, tie však ani zďaleka nebudú tvoriť celý jeho program. Publikum sa môže tešiť na množstvo sprievodných podujatí, vrátane koncertov, výstav či programu pre deti.Známa speváčka, herečka a spisovateľka „s túlavými nohami“ – Dorota Nvotovákoncom minulého roka vydala nový album s názvom More. Ním urobila čiaru za svojou predchádzajúcou tvorbou a poslucháčom predstavila novú hudobnú polohu. A práve skladby z tohto albumu si budú môcť vychutnať návštevníci a návštevníčky Art Film Festu naživo s Dorotiným charizmatickým prejavom.

Alternatívna hudobná skupina Chiki liki tu-a sa vo svojich skladbách nechávajú inšpirovať veľkým množstvom hudobných štýlov a jej texty vynikajú svojskou nonsensovou poetikou, ktorú silne inšpiruje multikultúrne prostredie Prešova a jeho okolia. Kapela je známa množstvom vedľajších koncertných projektov, v ktorých paroduje rozlične hudobne štýly, v rámci pôvodnej skupiny potom osobnosti česko-slovenskej popkultúry.


zdroj: Chiki liki tu-a 

DJ Mizzi, teda Marián Mitaš je nielen hercom známym z divadelných dosiek, televíznych obrazoviek a filmových plátien, ale roky sa venuje aj hudbe. Piatkovú párty si na Art Film Feste vezme pod patronát práve on. Zaujímavosťou je, že Art Film Fest premietne aj Mariánov ostatný film, novú slovenskú snímku Ostrým nožom. Účastníci a účastníčky tak budú mať možnosť nielen si vypočuť jeho sety, ale si aj overiť, ako ovláda herecké umenie.


zdroj: nutprodukcia 

Art Film Fest navštívi aj jedna z najväčších slovenských hudobných legiend. Nepríde však koncertovať, ale uviesť nemenej legendárny film Rabaka režiséra Dušana Rapoša z roku 1989. Jožo Ráž a Ján Baláž, členovia kapely Elán, ho uvedú spolu so svojím dvorným textárom a scenáristom filmu Borisom Filanom. Mimoriadne úspešný hudobný film digitálne zreštauroval Slovenský filmový ústav a Art Film Fest ho v zreštaurovanej podobe premietne pri príležitosti tridsiateho výročia vzniku. Projekcii bude predchádzať autogramiáda hviezdnych hostí a po filme zostanú debatovať s publikom.


zdroj: Slovenský filmový ústav

Počas festivalu si budú môcť milovníci výtvarného umenia vychutnať dvojicu výstav. Vo Východoslovenskej galérii predstaví prierez svojej tvorby Laco Teren. Výstava maliara, ktorý je výtvarnou kritikou už dávnejšie považovaný za jednu z profilujúcich osobností strednej generácie slovenských tvorcov, ponesie názov Putujúce duše a predstaví jeho najnovšie diela.
               
Tridsiate výročie jednej z najvýraznejších udalostí novodobých slovenských dedín si v Galérii Alfa uctí výstava s názvom 1989 - Zamatová nežná. Jej návštevníci a návštevníčky uvidia, aké najzaujímavejšie momenty zachytili výrazní slovenskí a českí fotografi, či už ich fotografovali ako zamestnanci agentúr a redakcii, z vlastného záujmu alebo ako aktívni účastníci protestov. Niektoré snímky sa našli v archívoch autorov a vystavujú sa prvýkrát. Výstava bude realizovaná v spolupráci s Českým centrom.


autor: Peter Stas, zdroj: Art Film Fest

Jedinečné spojenie domácej módy, živej hudby a niekoľkých známych tvárí – to bude módna prehliadka Spirit Hlavná: Fashion Meets Art Film Fest. Počas večera, venovaného móde na Hlavnej ulici, sa budú môcť diváci a diváčky tešiť na niekoľko tajných hviezdnych hostí, jedinečnú atmosféru, ale aj možnosť obohatiť si šatník.
               
Art Film Fest nezabúda ani na tých najmenších – okrem filmových premietaní im vo svojom programe ponúkne aj program TV RIK uvádza: Zábavná show Sníčka Huga. V ňom sa deti vydajú po zábavnej ceste plnej piesní a tanca. Popri skvelej zábave sa okrem iného naučia slušnému správaniu, spoznajú jednotlive časti ľudského tela a získajú množstvo ďalších znalostí.

Medzinárodný filmový festival Art Film Fest prinesie svoj pestrý program do Košíc v dňoch 14. - 22. júna 2019. Podrobnú ponuku a informácie o zvýhodnenom vstupnom v predpredaji nájdete na webstránke www.artfilmfest.sk.

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.