Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

Bratislavský majáles poctí pivná legenda aj originálny výčap s VIP výhľadom na Dunaj a hlavný stage

Tri dni skvelej hudby, nadupaného programu a ešte lepšieho piva. Prvý májový víkend na Tyršovom nábreží bude patriť Bratislavskému majálesu, ktorý už tradične otvára sezónu kultúrnych podujatí v Bratislave. Neoddeliteľnou súčasťou tohto mestského open-air festivalu je aj Plzeňský Prazdroj Slovensko, ktorý sa po úspešnej premiére opäť postará o zábavu a uhasí smäd návštevníkov podujatia. Môžete sa tešiť na prémiový ležiak Pilsner Urquell a naozajstných kráľov výčapníkov, nepasterizovaný Gambrinus s čerstvou chuťou ako z pivovaru, Birell so simulátorom beztiažového stavu či dokonalý Ejl, ale po našom.Po roku je opäť tu! Bratislavský majáles každoročne priláka na nábrežie Dunaja desaťtisíce ľudí. Aj tento rok sa môžu okrem hudby tešiť na výnimočný pivný zážitok pod taktovkou hlavného partnera festivalu - značky Gambrinus. Na návštevníkov čaká obrovská zóna s občerstvením nadväzujúca na atmosféru útulných konceptových prevádzok Srdcovka, ktoré sú vlajkovou loďou značky Gambrinus. Milovníci zlatého moku tu dostanú čerstvé nepasterizované pivo ako z pivovaru s penou hustou ako smotana. Vychutnať si ho môžete na štýlovom pojazdnom pube s terasou na streche, z ktorej je najlepší výhľad na stage a na Dunaj. Čaká vás aj množstvo sprievodných aktivít, súťaže, darčeky, či stolný futbal.

Špeciály pre fajnšmekrov

Pivné jazýčky si podmania aj špeciály, ktoré si môžete vychutnať v stánku s názvom Voľba sládkov. Pravú májovú pohodu  vám prinesú červenooranžový špeciál Rye IPA s korenistým a mierne sladkastým charakterom, Veľkonočná Zlatá 13 s jemnou chmeľovou arómou a karamelovým nádychom, ktorú sládkovia navarili spolu s mníchmi Augustiniánmi či tmavo bronzový Excelent El Dorado s ovocným charakterom a esterovým nádychom. Tento rok si budete môcť prvýkrát vychutnať aj novinku Šariš Ejl, uvarený pekne po našom, ktorý pre vás budeme čapovať v jedinečnej chill out zóne z originálneho historického Citroenu.Prémiový ležiak od kráľov výčapu

V Pilsner Urquell zóne vám svoje majstrovstvo čapovania predvedú aktuálni víťazi súťaže Pilsner Urquell Master Bartender. Rolu výčapníka si navyše môžete vyskúšať aj na vlastnej koži vďaka škole čapovania. Učiť vás budú len tí najpovolanejší.

Prémiový ležiak, ktorý inšpiroval viac ako 70 percent svetovej produkcie piva, sa na festivale bude podávať v sklenených krígľoch, vďaka ktorým sa zachováva jeho chuť. „Cieľom Plzeňského Prazdroja Slovensko je, aby sme ako líder v kategórii čapovaného piva našim zákazníkom prinášali čo najdokonalejší pivný zážitok. Naši Mastri Bartenderi sa oň svojím umením bezpochyby postarajú. Dbajú o čistotu skla, čo je alfa omega čapovania, zachovávajú správny pomer piva a peny, aby bol v pohári priestor na vychutnanie všetkých aróm,“ hovorí Martin Grygařík, obchodný riaditeľ Plzeňského Prazdroja Slovensko. „Sme preto radi, že môžeme ponúknuť kvalitné pivo načapované do skla aj na tak významnom podujatí, akým je Bratislavský majáles,“ dodáva.Chuť plná zážitkov v Birell zóne

Chuť skutočných zážitkov vás čaká v Birell zóne, ktorej dominantou bude simulátor beztiažového stavu. Na výčapoch si môžete vychutnať novinku Birell Hrozno. Pre milovníkov miešaných drinkov a ženy, ktoré dávajú prednosť sladším ovocným príchutiam než pivu, je pripravená novinka Frisco Spritz. Tento jemne perlivý cider v sebe skrýva osviežujúcu chuť šťavnatých pomarančov doplnenú jemným dotykom bylinnej horkosti. Doplnia ho aj príchute – Brusnica, Jablko a citrón a Lesné ovocie. Neobsahujú lepok, takže vychutnať si ich môžu aj celiatici.

Pite zodpovedne s Promile Info a Rešpektujte 18!

Svoje miesto bude mať na majálese aj stánok Rešpektuj 18, v ktorom sa dozviete všetko o zodpovednom pití a prevencii pitia alkoholu deťmi a mladistvými. Plzeňský Prazdroj Slovensko chce zmeniť tolerantný postoj k tejto téme a podporiť dospelých, aby vedeli s deťmi o alkohole hovoriť a ponúkali im pozitívny vzor. V stánku budú pripravené špeciálne upravené okuliare a hry simulujúce stav opitosti, ale aj odborníci z OZ PRIMA, s ktorými sa bude možné poradiť o problémoch, ktoré pitie alkoholu spôsobuje vo vzťahoch rodičov a detí. Svoje „nie“ pre alkohol deťom budete môcť symbolicky vyjadriť stlačením červeného tlačidla Rešpektujeme 18 priamo v stánku. K umiernenej konzumácii spoločnosť motivuje aj dospelých, ktorí môžu mať svoje promile pod kontrolou vďaka novej aplikácii Promile Info dostupnej pre všetky operačné systémy.

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.