Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

ULTRALANOVKA PRE PLAMIENOK 2019

4. ročník 100% charitatívneho behu na Slovensku

Dňa 13.4.2019 o polnoci sa na Kolibe pri hornej stanici lanovky začína štvrtý ročník dvadsaťštyrihodinového charitatívneho bežeckého projektu pre bežcov a ultrabežcov ULTRALANOVKA PRE PLAMIENOK. „Nie ste v tom sami“ je posolstvo, ktoré bežci a ultrabežci, sponzori, dobrovoľníci, organizátori ako aj všetci návštevníci projektu posielajú nevyliečiteľne chorým, zomierajúcim a smútiacim deťom a ich rodinám v starostlivosti neziskovej organizácia PLAMIENOK.Na trati štartuje 61 registrovaných pretekárov vo veku od 18 rokov.  24 hodín budú bežať na trati s dĺžkou 3 km a prevýšením 186m. Budú sa môcť pripojiť aj dobrovoľný bežci a odbehnúť svoj „bežecký príspevok“ do max. 5 okruhov. V priebehu dňa si môžu svoje bežecké príspevky aj zopakovať. K dispozícii bude občerstvenie pre ultrabežcov ako aj čelové lampy na zapožičanie pre beh vo večerných, nočných a skorých ranných hodinách. Ďalšie informácie nájdete na stránke www.ultralanovka.sk

Projekt sa uskutoční aj vďaka nezištnej podpore  starostu mestskej časti Bratislava - Nové Mesto, pána Mgr. Rudolfa Kusého a Komunitnej nadácie Bratislava, ktorá spravuje Fond Rudolfa Kusého a ďalších externých partnerov.  13.4. 2019 od 10:00 do 18:00 bude pre verejnosť na úseku Železná studnička – Kamzík bezplatne premávať sedačková lanovka. Organizátori srdečne pozývajú Bratislavčanov, jednotlivcov či rodiny s deťmi stráviť jarnú sobotu v krásnom prírodnom prostredí na Kolibe a podporiť tak rodiny Plamienka, bežcov a ultrabežcov.

Beh na dlhú trať je synonymom „behu života“, ktorý zdolávajú rodičia a príbuzní detí v starostlivosti Plamienka. Je to často práve sila ducha, ktorá nielen bežcom, ale aj chorým deťom a ich rodinám  pomáha ísť ďalej. Snahou organizátorov je aj upútať pozornosť dobrých ľudí na celom Slovensku a inšpirovať ich k zamysleniu a finančnej pomoci nevyliečiteľne chorým, zomierajúcim a smútiacim deťom a ich rodinám v starostlivosti neziskovej organizácie PLAMIENOK n. o.

Tí, ktorí sa nebudú  môcť osobne zúčastniť, majú možnosť pomôcť finančným darom či inou formou pomoci na portáli  https://www.plamienok.sk/online-zbierky/ultralanovka-pre-plamienok-2019-4-rocnik-21.

FACEBOOK EVENT

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.