Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

Anketa Čierny orol odhalí názor divákov

Divadlo Jána Palárika vyhlasuje prvý ročník diváckej ankety Čierny orol. Prostredníctvom ankety môžu dať diváci najavo svoje sympatie a podeliť sa s nami o to, čo bolo pre nich nezabudnuteľným zážitkom. Dramaturgička Lucia Mihálová hovorí: „Našim cieľom je najmä nadviazať užší kontakt s publikom. Chceme našim divákom aj prostredníctvom ankety ukázať, že ich názor nás zaujíma a je pre nás veľmi dôležitý. Divadlo tvoríme predsa pre nich a bez nich by naša práca nemala zmysel. Keď sme minulý rok spustili skúšobný nultý ročník ankety Porttál, prekvapilo nás, s akými pozitívnymi reakciami sa tento nápad stretol. Teraz sme anketu inovovali a vylepšili. Veríme, že sa dočkáme ešte lepšej odozvy.“


 
Divácku anketu vyhlásilo divadlo prvý raz minulý rok, tzv. nultý ročník ankety PORTTÁL umožňoval hlasovať za inscenácie a herecké výkony, ktoré vznikli v uplynulej divadelnej sezóne. Tentoraz predstavíme novú, obmenenú tvár ankety. Prvou zmenou je zmena názvu ocenenia na Čierny orol. Divadlo sa týmto hlási k svojim koreňom a tradícii. Terajšia budova divadla totiž vznikla prestavbou hostinca, ktorý sa volal práve Čierny orol. Ďalšou zmenou sú jednotlivé kategórie ankety. Ocenenia sa neodovzdávajú za divadelnú sezónu, ale za kalendárny rok. Diváci môžu hlasovať v štyroch kategóriách. Kategória Divadelný zážitok zahŕňa všetky divadelné inscenácie, ktoré mali možnosť diváci vidieť počas roka 2018. Ďalej diváci môžu hlasovať za výnimočný herecký výkon a to v dvoch kategóriách – mužský a ženský. Novou kategóriou je Divadelné podujatie roka, v ktorej môžu diváci hlasovať za podujatia ako Deň otvorených dverí, Noc divadiel, Divadelný Silvester a pod. Okrem týchto štyroch diváckych ocenení sú do ankety zaradené aj špeciálne ocenenia, ktoré udeľujú vybrané poroty. Študentskú cenu udelí porota zostavená zo študentov vysokých a stredných škôl v Trnave. Cenu médií udelia novinári a reportéri z oblastných novín, časopisov a televízie. Cenu župana udeľuje župan TTSK Jozef Viskupič za výnimočný počin. Cena sa môže udeľovať aj in memoriam.
 
„Vizuálna podoba samotnej ceny bude jedinečným umeleckým dielom, ktorého autorkou bude Anna Mihoková,“ dopĺňa riaditeľka divadla, Zuzana Šajgalíková. Anna Mihoková je absolventkou Vysokej školy výtvarných umení a DJP sa môže popýšiť tým, že pracuje v jeho umelecko-dekoračných dielňach. Návrh ceny predstavíme už čoskoro.
  
Anketa je vyhlásená od 16. januára. Diváci môžu hlasovať prostredníctvom hlasovacích lístkov, ktoré nájdu vo foyer divadla pred predstavením alebo kedykoľvek v pokladni a aj cez online dotazník dostupný na https://bit.ly/2VZsn3o. Hlasovanie trvá do 15. marca. Každý hlasujúci bude zaradený do žrebovania o skvelé divadelné ceny. Vyhlásenie výsledkov ankety a výhercov žrebovania sa uskutoční počas slávnostného galaprogramu 23. marca, pri príležitosti Svetového dňa divadla.

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.