Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

Maj chuť, má to zmysel!

Bábkové divadlo Žilina a Národné osvetové centrum vyhlasujú 12. ročník súťaže pôvodných dramatických textov pre deti a mládež ARTÚR 2019 a zároveň vyzývajú všetkých profesionálnych, ako aj amatérskych autorov od 18 rokov, aby objavili v sebe chuť tvoriť a zapojili sa.


 
Súťažné texty vyhodnotí odborná porotana základe nasledovných kritérií: pozoruhodná a vhodne zvolená téma pre deti a mládež, adekvátna veková vhodnosť a rozsah textu, snaha o dramatickú výstavbu a budovanie dramatických situácií, ako aj inovatívny a originálny prístup v tvorbe pre deti a mládež.Uzávierka súťaže je 19. apríla 2019. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v rámci festivalu Bábková Žilina 2019 (22. - 24. mája 2019).
 
Novinkami dvanásteho ročníka súťaže je finančná odmena až vo výške 1 000 €, ktorou bude víťazný text ocenený, ako aj fakt, že môže byť inscenovaný v Bábkovom divadle Žilinakedykoľvek počas nie jednej, ale dvoch nasledujúcich divadelných sezón.
 
Cieľom súťaže je poskytnúť priestor pre vznik pôvodných dramatických textov a divadelných hier pre deti a mládež v slovenskom jazyku.
 
Podmienky súťaže:
Neoznačené, doposiaľ nikde nepublikované a neinscenované texty, v strojopisnej úprave A4 a na CD nosiči doručte v troch exemplároch osobne alebo poštou na adresu: Bábkové divadlo Žilina, Kuzmányho 6, 011 37 Žilina.Obálku označte heslom ARTÚR 2019.

Do obálky s textami vložte zalepenú neoznačenú obálku s vašimi údajmi: meno a priezvisko, dátum narodenia, adresu trvalého bydliska, telefónne číslo a e-mailový kontakt.
Texty prijaté do súťaže sa autorom nevracajú.
 
Objavte v sebe chuť ešte dnes!
Verte nám, má to zmysel.

www.bdz.sk

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.