Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

5-ty jubilejný ročník Tatras Talent Cup 2019 (TTC19)

14. januára sa skončil 5. jubilejný ročník finálového multižánrového medzinárodného festivalu TTC19 v detskej a mládežníckej tvorivosti, patriaceho pod Projekt Konfigurácia - FESTIVALS TALENT (PKT). Priebeh celého festivalu bol pestrý a zaujímavý hlavne pre zahraničných účastníkov, ktorí prežili nielen hlavný festivalový program, ale sa mohli pokochať tatranskými atrakciami, prírodou a kultúrnymi krásami Slovenska.


 
Hlavný festivalový program sa realizoval v sobotu 12. januára v DK Poprad. Od rána prichádzali nominovaní slovenskí finalisti z festivalov Viva a Top Talent Festival skoro z celého Slovenska, ktorí súťažili v žánroch Hudba, Spev, Tanec a Divadlo aj spolu so zahraničnými kolektívmi hlavne o cenu absolútneho víťaza festivalu Laureát Grand Prix.


 
Kým sa súťažiaci usadili a prešli si priestorové a akustické skúšky, približne o 10,00 hod. sa začala súťaž, ktorá pracovala pod vedením predsedu poroty v zložení renomovaných odborníkov na všetky žánre. Predsedom poroty bol 1. Viceprimátor mesta Poprad Mgr. Štefan Pčola. Ďalším odborným garantom bola Bc.art. Monika Haasová DiS.art., profesionálna herečka, tanečníčka, mímka, pedagogička, zakladateľka zoskupenia fyzického divadla TRIO OLGA, a organizátorka MEDZINÁRODNÉHO Festivalu DIVNÉ VECI v STAREJ TUREJ. Oblasť tanca zastupovala Mgr. art. Eva Ohraďanová ArtD., známa a uznávaná pedagogička tanca. V zastúpení za Danku Rožárovú, metodičku pre hudbu, spev a recitáciu v porote hodnotila Iraida Koržavychová odborníčka na hudbu a spev, dirigentka, členka charkovského oddelenia všeukrajinského národného zväzu múzických umení, 2 krát ocenená ministerstvom Ukrajiny, docentka Charkovskej humanitárno-pedagogickej akadémie a viacnásobný predseda a člen poroty všeukrajinských a medzinárodných súťaží s titulom „Little Stars of the big World. Porota hodnotila 10 bodovým systémom, pričom najvyšší možný získaný počet bodov na súťažiaceho bol 80 bodov. Súťaž prebiehala do cca 12,00 hod.
 
Po jej skončení sa súťažiacim začala obedňajšia prestávka. Porota mala plné ruky práce so sumarizovaním výsledkov súťaže.


 
Prípravy prezentačnej časti t.j festivalového programu GALASHOW začali už o 15,00 hod. nácvikom defilé účastníkov festivalu. Po skončení nácviku sa venoval každý účastník prípravám na vystúpenie samostatne. Divadelná sála DK sa postupne zaplňovala zvedavými divákmi. GALASHOW so začiatkom o 17,0 hod., v ktorom sa predstavili všetci súťažiaci a hostia. Za žáner HUDBA vystúpili Ondrej HRICKO zo SZUŠ Novosad, Klavírne DUO v zložení Gabriela Paganíková a Kristína Potáčová zo ZUŠ Púchov, Ilya Kyselov z Muzikálnej školy č.6 Lisenko Charkov Ukrajina, ktorý zároveň reprezentoval aj za žáner SPEV. Najviac obsadený bol žáner TANEC súbormi: DFS Grbarčieta Bratislava, ktorý reprezentovali chorvátsku menšinu žijúcu na Slovensku, TS ARtDanse ZUŠ T. Lomnica a Tanečné štúdio DANCE STYLE deti a junior z Bagrationovsk Rusko. V programe GALASHOW vystúpili aj hostia za žáner DIVADLO Trma-vrma z Popradu a TS Štýl zo Svitu. Profesionálnym hosťom bola Monika Haasová s párovým tanečným vystúpením zo zoskupenia TRIO OLGA.


 
Po skončení programu nadišla chvíľa vyhlásenia výsledkov súťaže i festivalu. Všetci súťažiaci sa stali Veľkými víťazmi/GRAND WINNER svojho žánru a laureátom festivalu s najvyšším počtom bodov 76 sa stalo Klavírne DUO zo ZUŠ Púchov. Diplom za umelecké výkony získali aj kolektívy Trma-vrma Poprad a TS Štýl Svit. Účastníci okrem pohárov a diplomov dostali aj medaile. Ocenení za vysoký profesionalizmus svojej práce boli aj vedúci a pedagógovia účastníkov festivalu: Juraj Libera DiS.art., PaedDr. Daniela Sadloňová, Viktoria Zubchenko, Irina Koval, Nikoleta Griezlová – Krajčírová, Mgr. art. Adriána Rusnáková a Julia Timofeeva.


 
Na svoje si prišli aj diváci, pretože traja z nich získali rôzne ceny. Lístky do Kina Tatran Poprad a darčekovú poukážku na nákup kníh Christiana Poprad dostala výherkyňa z Batizoviec. Druhú cenu v zložení 4roch lístkov do Aquacity Poprad si so sebou odniesla pani z Popradu a hlavnú cenu rekreačného pobytu pre 2 osoby v Hotely Rysy získala pani z Tatier. Po skončení Galashow nasledovali spoločné priateľské fotozvečnenia.
 
5 jubilený TTC19 bol výnimočný i tým, že sa súčasne na dvoch miestach vo Foajé Veľkej zasadačky MsÚ Poprad a Foajé DK Poprad realizovala výstava výtvarných prác ďalšieho žánru VÝTVARNÉ UMENIE. Táto výstava mala charakter prezentačnej výstavy festivalov Spish, Viva a Top Talnt Festival počas 5 ročnej existencie Projektu Konfigurácia Talent.
 
Organizátori sú spokojní s hojnou účasťou účastníkov na festivale aj samotným priebehom i vďaka svojim partnerom, ktorými boli: mesto Poprad, CHildrens´Famous World Slovakia, Projekt Konfigurácia Talent, B-mont SK Ducovce, Hotel RYSY Tatranská Štrba, Kino Tatran Poprad, Marco restaurant Poprad, Christiana Poprad, Aquacity Poprad, FORUM Poprad, Kam do mesta, Creative studio –CS, Média štúdio DFS, Rengl, Facebook portál.KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.