Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

Výrazné melódie a prvá vianočná skladba skupiny. Gladiator vydáva nový album Deň, čo mal dávno prísť

Nový, v poradí už 14. radový album skupiny Gladiator Deň, čo mal dávno prísť očakávajú jeho fanúšikovia spolu s vianočnými sviatkami. Práve na Štedrý deň tohto roka je naplánované jeho vydanie a po prvom oficiálnom singli Keď som s ňou prichádza skupina aj so svojou prvou vianočnou skladbou. Na tú skupina čakala neuveriteľných 30 rokov.

Novinka z dielne skupiny Gladiator obsahuje 12 skladieb, pričom štyri z nich sú už dobre známe. Sú to skladby, ktoré skupina vydala v posledných troch rokoch ako single – Milióny ciest, Zhora dole, Tysi tá a singel, ktorým ohlásili vydanie albumu – Keď som s ňou. Celkovo  je postavená na výrazných melódiách a zaujímavým spôsobom sa vracia ku gladiatorskej albumovej prvotine naspievanej v slovenčine. Ešte koncom minulého tisícročia vyšiel album Viem, kde Boh spí, ktorý je považovaný za najpopovejší v doterajšej diskografii kapely. Bola na nej aj skladba Nebeská linka, ktorá vďaka svojmu klipu bola vtedy považovaná za neoficiálnu vianočnú gladiatorovskú skladbu.


/GLADIATOR – ČAS VIANOČNÝ - 3:11│ISRC SKI021801509 │Hudba: Georgio Babulic│Text: Georgio Babulic│Symfonický orchester Slovenského rozhlasu│Dirigent: Anton Popovič│Detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu│Zbormajster: Adrián Kokoš│Orchestrálna a zborová úprava: Anton Popovič /

Na tú ozajstnú „plnokrvnú“ vianočnú skladbu si Gladiator počkal až do tohto roku. Vznikla v spolupráci s RTVS, vďaka čomu bol k dispozícii aj Symfonický orchester Slovenského rozhlasu a Detský a dievčenský spevácky zbor. To dodalo skladbe Čas vianočný výnimočnú sviatočnú atmosféru. „Vždy sme si pred Vianocami spomenuli, že by sme chceli mať našu vianočnú skladbu a vždy sme si na ňu spomenuli neskoro. Na tejto pracujeme od minulého roka a tešíme sa, že sme to tentokrát stihli. Obdobie Vianoc máme všetci veľmi radi, páči sa nám krásna vianočná nálada a presne takú sme vložili aj do piesne ‚Čas vianočný‘,“ hovorí o novinke spevák Miko Hladký. Orchestrálnu a zborovú úpravu skladby pripravil dirigent Anton Popovič. Neplánovanie vznikli dve verzie skladby a obe tvoria záver nového albumu.
 
Album Deň, čo mal dávno prísť obsahuje skladby Georgia Babulica a Mika Hladkého. Nie je bez zaujímavosti, že textami prispeli aj Vlado Krausz a Milan Hodál. Album nahrávala skupina Gladiator prevažne v štúdiu Randal v Seredi a na master dohliadal Zoli Tóth. Skupina Gladiator sa rozhodla tento album vydať na Štedrý deň, čo so sebou prináša niekoľko zaujímavostí. Aby ich najvernejší fanúšikovia nemuseli merať cestu do obchodu práve v tento veľký sviatok, fyzicky ho môžu mať doma už v druhej polovici decembra a 24. decembra sa album objaví v ponuke digitálnych streamovacích služieb.
 
GLADIATOR – Deň, čo mal dávno prísť

1. Deň, čo mal dávno prísť (Miko Hladký / Vlado Krausz)
2. Poď do vody (Georgio Babulic / Vlado Krausz)
3. Keď som s ňou (Georgio Babulic / Georgio Babulic)
4. Možno to chce čas (Georgio Babulic / Georgio Babulic)
5. Nič nemá cenu ako ty (Miko Hladký / Miko Hladký)
6. Lepší človek (Georgio Babulic / Georgio Babulic)
7. Milióny ciest (Georgio Babulic / Georgio Babulic)
8. Zhora dole (Georgio Babulic / Vlado Krausz)
9. Mám ťa rád (Georgio Babulic / Georgio Babulic)
10. Ty si tá (Georgio Babulic / Milan Hodál)
11. Čas vianočný (Georgio Babulic / Georgio Babulic)
12. Čas vianočný – akustická verzia (Georgio Babulic / Georgio Babulic)

 
GLADIATOR
Miko Hladký – spev, gitara
Tomáš „Livo“ Vereš – gitara, spev
Maroš Hladký – basa
Peter Slamečka – piano, hammond
Georgio Babulic – bicie, spev

www.gladiator.skFB: Gladiator

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.