Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

V Banskobystrickom kraji opäť hľadáme výnimočných ľudí so „srdcom na dlani“!

Poznáte vo svojom okolí človeka, ktorý dobrovoľne, bez nároku na akýkoľvek honorár venuje svoju energiu, svoj čas, svoje vedomosti a schopnosti v prospech iných alebo celej spoločnosti? Človeka, ktorý robí skvelé veci a celkom nezištne a obetavo pomáha iným? Možno by ste sa divili, ale ľudí so „srdcom na dlani“ je okolo nás veľa. Skutky týchto výnimočných ľudí sú často tiché a neokázalé, pretože nepotrebujú hlasno hovoriť o tom, čo robia pre iných. Častokrát sa pomáhanie stalo ich životným štýlom. Je však dôležité vedieť im poďakovať a oceniť ich, pretože akákoľvek dobrovoľnícka aktivita má pre našu spoločnosť nevyčísliteľnú hodnotu.Porozmýšľajte, či poznáte takého človeka a dajte o ňomvedieť prostredníctvom nominácie na ocenenie Srdce na dlani 2018.

Urobiť tak môžete do 16.11.2018 elektronicky vyplnením a zaslaním Nominačného formulára, ktorý nájdete na stránke Centra dobrovoľníctva dole pod článkom http://www.centrumdobrovolnictva.sk/nase-sluzby/ocenovanie-dobrovolnikov alebo klasickou poštou na adresu: Centrum dobrovoľníctva, n.o. Ružová ul. 13, 974 11 Banská Bystrica. Ako súčasť nominácie nezabudnite priložiť fotky nominovaného človeka z dobrovoľníckej aktivity.

Snahou Centra dobrovoľníctva je vyzdvihnúť a oceniť ľudí, ktorých dobrovoľná práca je výnimočná, vysoko prospešná a ktorí sú inšpiratívnym príkladom aj pre ostatných. Oceňovanie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok je aktivitou, ktorá smeruje k zvýšeniu statusu dobrovoľníctva v očiach verejnosti, jeho prestíže, ale aj k samotnému rozvoju dobrovoľníckych aktivít.

Za týmto účelom už od roku 2007 nadväzujeme na tradíciu, kedy sme sa po prvýkrát zapojili do oceňovania dobrovoľníkov a dobrovoľníčko cenou Srdce na dlani. V roku 2010 sme pôsobnosť tohto podujatia rozšírili na celý Banskobystrický samosprávy kraj. Galapodvečer v predvianočnej atmosfére, s hudobnými hosťami, množstvom kvetín a hodnotných odmien pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, sa i vďaka partnerom a sponzorom, za roky realizácie stáva veľmi milým slávnostným podujatím.

Už dvanástym rokom spolu s vami oceníme výnimočných dobrovoľníkov a dobrovoľníčky z celého banskobystrického kraja, ktorí nezištne pomáhajú vo svojom okolí, a robia množstvo skvelej práce dobrovoľne a zadarmo. Od roku 2007 sme odovzdali už 133 ocenení výnimočným ľuďom. Vďaka vám, ktorí nominujete ich na toto ocenenie, o nich vieme a môžeme im takýmto spôsobom verejne poďakovať.

O oceneniach pre nominovaných rozhodne dňa 21.11.2018 hodnotiaca komisia tvorená morálnymi a odbdornými autoritami a zástupcami a zástupkyňami organizácií spolupracujúcich s Centrom dobrovoľníctva v kraji, ktorých mená budú v dohľadnej dobe zverejnené na stránke organizácie.

Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutoční dňa 7.12.2017 o 17:00 hod. v priestoroch Cikkerovej siene v historickej budove Radnice na Námestí SNP Banskej Bystrici.

Podujatie sa koná pod záštitou pána primátora mesta Banská Bystrica, ako aj Banskobystrického samosprávneho kraja. Partnerom podujatia je aj Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici. 

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.