Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

Urbansummit – festival o Bratislave a pre Bratislavu

Urbansummit je určený pre všetkých obyvateľov nášho hlavného mesta, počas 27. – 29. septembra prinesie do ulíc mesta odborné diskusie o živote v Bratislave, ale tiež zábavu, hudbu a dobré jedlo.Čo vás na Bratislave baví a čo považujete za najpálčivejší problém? Na čom môže stavať a čo naopak potrebuje urýchlene najskôr zmeniť? Kultúra, šport, prostredie vhodné pre mladé rodiny, životné prostredie, doprava, seniori, turizmus, architektúra či hospodárenie mesta. Je to len výber tém, ktoré tvoria komplex života v našom hlavnom meste. Všetkým z nich sa bude Urbansummit venovať. Vyberte si, čo je pre vás najzaujímavejšie a príďte si vypočuť diskusie odborníkov na jednotlivé témy.

„Považujeme za veľmi dôležité diskutovať o tom, ako by sme chceli v Bratislave žiť. A zvlášť vo volebnom roku, keď na ďalšie štyri roky rozhodneme o smerovaní mesta. Veríme, že aj náš festival pomôže ľuďom určiť si priority, ktoré je v meste potrebné riešiť a vybrať si kandidáta, ktorý ich podľa nich dokáže zabezpečiť,“ povedal Davy Čajko, generálny riaditeľ spoločnosti Future Proof, ktorá Urbansummit organizuje.

Výstupom diskusii bude verejný dokument "Riešenia pre Bratislavu", ktorý bude obsahovať závery z diskusii ako odporúčania pre budúceho primátora a starostov mestských častí.

Odborné diskusie budú prebiehať vo štvrtok a v piatok počas celého dňa. V piatok večer sa uskutoční debata kandidátov na primátora mesta. Sobota už bude venovaná len zábave, koncertom, súťažiam a dobrému street foodu. Celý festival vrátane odborných prednášok a diskusií je bezplatný pre všetkých účastníkov.

urbansummit.sk

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.