Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

Šariš prináša do piatich miest pravú folklórnu veselicu My sme východ

Dávame iskru slovenskému folklóru a on nám ju vracia späť! Presvedčiť sa o tom môžete na 5. ročníku série letných podujatí My sme východ, ktoré do piatich miest na východe prináša pivo Šariš ako hrdý partner slovenského folklóru. Pre návštevníkov je pripravený poriadne nadupaný program s rezkou muzičkou či súťažami ladenými na ľudovú nôtu.Ľudové tradície a remeslá v poslednom období zaznamenávajú veľký „comeback“. Pivo Šariš ako hrdý partner slovenského folklóru reaguje na tento trend a aj tento rok upevňuje pozíciu východniarskej muziky. Pre milovníkov zlatistého moku Šariš už tradične pripravil na leto podujatia s ľúbezným názvom My sme východ, ktoré sú plné niekoľkohodinového hudobno-zábavného programu spojeným s aktivitami s východoslovenskými prvkami.

Okrem obľúbených kapiel sa o skvelú zábavu postarajú aj srdcom východniari – hudobník Marian Čekovský a moderátor Milan Junior Zimnýkoval. Letný program vyvrcholí na začiatku septembra na obrovskej východniarskej párty priamo na Dni otvorených dverí v pivovare Šariš.Klobúkový tanec s krígľami či súťaž v zapínaní Jánošíkovho opasku

O pravú východniarsku zábavu sa tento rok postarajú Čeky band, Lukáš Adamec či Katka Knechtová, do tanca zahrá aj obľúbená skupina Helenine oči či Šarišanci a vaše bránice potrápi stand-up komik Juraj Šoko Tabaček.

Pripravené sú aj súťaže ladené na folklórnu nôtu. Návštevníci podujatia budú môcť preveriť svoje znalosti a uhádnuť ľudové porekadlá a piesne na základe nápovedí alá emoji ikony. Dámy si vyskúšajú, ako sa kedysi s obliekaním potrápili ich staré mamy a v časovom limite si budú musieť obliecť čo najviac sukní na motív pesničky Sedemdesiat sukien mala. Páni zase budú súťažiť v tom, ako rýchlo si dokážu zapnúť Jánošíkov opasok. Kto si trúfne, môže si s ostatnými na hlavnom pódiu vyskúšať klobúkový tanec s krígľami plnými piva. Vyhráva ten tím, ktorý rozleje najmenej piva. Návrat k národným, regionálnym i lokálnym tradíciám sa stal celosvetovým trendom, ktorý ovplyvnil aj módu Slovákov. Jedinečné kúsky s ľudovými vzormi teraz môžete mať aj vy. Na podujatiach My sme východ sa totiž bude predávať špeciálna edícia farebných folklórnych tričiek či originálnych plátenných tašiek.

Podporte projekty vo vašom regióne

Pivovar Šariš chce byť dobrý sused a záleží mu na tom, ako sa darí celému regiónu. V rámci svojho grantového programu Šariš ľuďom, ktorým podporuje miestne projekty, spúšťa prvýkrát verejné hlasovanie o špeciálnu prémiu tisíc eur. Zapojiť sa do hlasovania môžete online na stránke www.sarisludom.sk a po prvý raz aj na podujatiach My sme východ, a to formou putovného informačného panelu. Oceniť úsilie a prácu ľudí môžete až do 25.  augusta. Víťaz verejného hlasovania bude slávnostne vyhlásený na DOD v pivovare Šariš 1. septembra 2018! 

Stretneme sa vždy v sobotu od 15:00 hod. v mestách:

  • Prešov 7.7.2018, kde vystúpia Čeky Band, Heľenine oči, Šarišanci
  • Humenné 14.7.2018, kde vystúpia Lukáš Adamec, Heľenine oči, Šarišanci
  • Bardejov 28.7.2018, kde vystúpia Katarína Knechtová, Lukáš Adamec a Šarišanci
  • Vranov nad Topľou 18.8.2018, kde vystúpia Čeky Band, Heľenine oči, Šarišanci
  • Michalovce 25.8.2018, kde vystúpia Lukáš Admaec, Heľenine oči, Šoko
     
  • Deň otvorených dverí – pivovar Šariš - 1.9.2018 sa od 11:00 hod môžete tešiť na Katarínu Knechtovú, Lukáša Adamca, Petra Nagyho, IMTSmile a ďalších hostí, ktorí sú na východe doma.

 
Vstup zdarma  

Viac info na www.saris.sk

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.