Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

ŽIVÝ ORLOJ, PRECHÁDZKA HISTÓRIOU BRATISLAVY, ALE AJ SYMFONICKÝ ORCHESTER A DOBOVÉ MÓDNE PREHLIADKY.

Staré Mesto aj tento rok pripravilo festival Cestovanie časom, ktorého cieľom je priblížiť minulosť a zároveň ju prepojiť so súčasnosťou. Ulice Starého Mesta už po tretíkrát ožijú  historickými scénickými výjavmi, módnymi prehliadkami, koncertmi a aktivitami pre deti.


 
Festival začne v piatok 29. júna o 18.00 koncertom Klasika v Bratislave v podaní symfonického a komorného orchestra bratislavského Konzervatória.

V sobotu 30. júna sa na jednotlivých stanovištiach študenti Konzervatória predstavia v scénických výjavoch a klauniádach. Svoje umenie vám ukážu Kelti, ale aj ĽH Fidlikanti, ktorá bude súčasťou stanovišťa Kortesačky v Prešporku. Kortesačky si zahrá Katarína Feldeková a Jana Bútorová.  Pri soche Schöne Náciho vás pobaví Napoleon v Bratislave a zaujmú dobové módne prehliadky, ktoré pripravilo kostýmové štúdio Elijana. Hudobno-umelecké pásmo Rozprávočky Rúfusa s pesničkami ozvú sa  a tematické maľovanie na stojanoch oživí Letnú čitáreň u Červeného raka. Bratislavský živý orloj sa aj tento rok predstaví na balkóne hotela Carllton. Opätovne sa stretnete s  postavičkami, ktoré sa viažu k Bratislave (Chatam Sofer,  Mestský kat, Rytier Roland, Obor Klingsor, Bosorka či Pani Bratislava).   Program v uliciach začne o 15.00 hod. 

Hviezdoslavovo námestie bude patriť deťom. Aj tento rok bude pre našich najmenších pripravený Renesančný dvor, kde si môžu naši najmenší pripraviť a ochutnať dobové jedlá, zatancovať si dobové tance, stať sa rytiermi či žonglérmi. Sprevádzať ich budú Poustevníci z Brna. Tvorivé aktivity pripravila v rámci festivalu aj Bibiana a klub Kiwanis.

Záver programu bude patriť scénickej kompozícii z histórie Bratislavy s názvom Cestovanie časom. Scenár kompozície, v ktorej sa predstavia známe tváre ako Ján Slezák, Zuzana Hasová, Peter Šrámek, či Bibiana Ondrejková pripravil Daniel Hevier.  Réžia Karol Rédli, účinkujú herci a študenti bratislavského konzervatória. Bodku za festivalom dajú Cigánski diabli so sólistkou Vanessou.

Súčasťou festivalu budú trubadúri hlásnici, ktorí budú pozývať na jednotlivé stanovištia.  
Festival Cestovanie časom, ktorý finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj bude zároveň otvorením Staromestského kultúrneho leta.     
 
 

 Program festivalu: 

 29. jún  
18.00, Hviezdoslavovo námestie 
 • Klasika  Bratislave
  Koncert symfonického a komorného orchestra Konzervatória 
 30. jún  
15.00 – 18.30 Historické centrum Starého Mesta

 • Bratislavský živý orloj – hotel Carlton
 • Óda na radosť – klauniáda, Keltské tance -  Pred Univerzitnou knižnicou
 • Kortešačky v Prešporku,  ĽH Fidlikanti Fontána Ventúrska/Panská 
 • Ako sa vyštafírovať na korzo, Napoleon v Bratislave Pri soche Schöne Náciho
 • Rozprávočky Rúfusa s pesničkami ozvú sa, Maľovanie na stojanoch Letná čitáreň u Červeného raka
 • Renesančný dvor, tvorivé aktivity pre deti Hviezdoslavovo námestie
19.00 Hviezdoslavovo námestie
 • Cestovanie časom – scénická kompozícia z histórie Bratislavy
 • Cigánski diabli
Pridajte sa k nám aj na FACEBOOK EVENTe!
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.