Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

V STAROM MESTE SA BUDE SÚŤAŽIŤ O NAJLEPŠIU RYBACIU POLIEVKU A NAJKRAJŠIU MASKU VODNEJ BYTOSTI.

Hviezdoslavovým námestím sa aj tento rok bude šíriť vôňa rybacej polievky a ulice Starého Mesta budú patriť vodníkom a ďalším vodným bytostiam. Staronový Festival vodníkov si opäť pripomenie tradície a povesti, ktoré sa k Bratislave a k rieke Dunaj viažuMestská časť Staré Mesto v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom pripravila v poradí druhý ročník Festivalu vodníkov.

Súčasťou festivalu bude aj 3. ročník súťaže o najlepšiu rybaciu polievku Prešporský rybací kotlík. Do súťaže sa môžu zapojiť rôzne organizácie, obce, spolky, podnikatelia.

Súťažiť sa nebude iba vo varení, ale aj v kreativite. Do súťaže o najkrajšiu masku vodnej bytosti sa môžu zapojiť deti, dospelí i seniori. Masky bude hodnotiť porota zložená zo známych osobností napr. moderátorka Janka Hospodárová, riaditeľka bratislavskej ZOO Miroslava Šavelová...

Pre víťazov súťaží sú pripravené zaujímavé ceny: 
Víkendový pobyt pre dve osoby s procedúrami a plnou penziou v Liečebných termálnych kúpeľoch Sklené Teplice, víkendový pobyt pre dve osoby s polpenziu v Kaštieli Čičmany, voucher do Savoy Restaurant, Carlton, voľné vstupenky na rôzne kultúrne a spoločenské podujatia, do bratislavskej ZOO...Festival sa bude konať 9. júna, deň po Medardovi od 10.00 hod. 

Úvod bude patriť našim najmenším. Divadlo Parnas Brno predstaví rozprávku Jak vodník Kapička přišel o vodu. Počas predstavenia budú od 9.30 hod pripravené tematické tvorivé dielne. Deti aj dospelí si môžu vyrobiť charakteristickú masku vodníka (oči, vlasy, sukničku) a o 11.00 hod sa zúčastniť alegorického sprievodu.

Sprievod na čele s kočom s vodníkom Ferkom a starostom Starého Mesta bude prechádzať od nábrežia (od budovy SNM) ulicami historického centra. K dobrej nálade počas sprievodu prispeje dychová hudba a mažoretky. Sprievod bude končiť na Hviezdoslavovom námestí, kde musí starosta podľa povesti vodníkovi Ferkovi sľúbiť, že bude konať iba dobro.

Počas dňa je pripravený bohatý kultúrny program. Predstavia sa rôzne detské tanečné skupiny a folklórne súbory, ľudové hudby a spevácke zbory. Programom bude sprevádzať Roman Pomajbo.

Pre deti bude počas celého festivalu pripravený stan Mudrlatórium so skutočnými mudrcmi (Tostabur) z pirátskeho a morského sveta, maľovanie na tvár a každé dieťa, ktoré príde v maske dostane kopček zelenej zmrzliny a zelenú cukrovú vatu.Rybacia polievka sa začne variť o 12.00 hod, vydávať sa začne o 15.00 hod.

Hodnotiť budú návštevníci. Návštevníci (Hlas ľudu) určujú jedného víťaza: Po degustácii vhodí návštevník 1 euro do nádoby družstva s polievkou, ktorú považuje za najlepšiu. Vyhrá družstvo, s najväčším obnosom peňazí.Vyzbierané peniaze budú použité na charitatívne účely.

Súťažné podmienky nájdete na http://www.staremesto.sk/content/festival-vodnikov.

Deň plný zábavy a prekvapení ukončí ľudová hudba Paprčkovci. Program bude pokračovať na pódiu pred historickou budovou SND v rámci Dní maďarskej kultúry, ktoré sa začiatkom júna uskutočnia na Hviezdoslavovom námestí.  

Festival finančne podporil Fond na podporu umenia.


 
Program festivalu:

 • 10.00 Jak vodník Kapičkapřišel o vodu,  Divadlo Parnas Brno 
 • 11.00 Alegorický sprievod štart na nábreží pre SNM, DH Spojár, Mažoretky Liviana
 • 11.30 Príchod sprievodu na Hviezdoslavovo námestie, tanečné vystúpenie vodníkov
 • 11.40 Neptún a víly, skupina Tostabur
 • 12.00 Vodnícka hymna, sľub
 • 12.10 Vyhodnotenie najkrajšej masky
 • 12.40 Tanečná skupina DancyShake
 • 13.00 Tanečné vystúpenie SZUŠ Prokofievova
 • 13.20 Spevácky zbor Radosť
 • 14.00 Vystúpenie folklórnych súborov
 • 15.30 Vyhodnotenie  súťaže Prešporský rybací kotlík
 • 16.00 Ľudové hudba  Paprčkovci

Aktivity pre deti:

 • Tematické tvorivé dielne – výroba charakteristickej vodníckej masky
 • Stan Mudrlatórium
 • Maľovanie na tvár

Každé dieťa, ktoré príde v kostýme vodníka, alebo inej vodnej bytosti dostane kopček zelenej zmrzliny a zelenú cukrovú vatu. 

Pre viac informácií sledujte FACEBOOK EVENT!

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.