Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

Bratislava sa stane dejiskom dizajnu a umenia budúcnosti

Nechajte sa už tretí rok inšpirovať najväčšími svetovými kreatívcami na Sensorium festivale v Bratislave 4-5 mája. Vypočujete si prednášky medzinárodných umelcov a dizajnérov, užijete si dva večery slovenských premiér audiovizuálnych predstavení a uvidíte kineticko-svetelnú inštaláciu. Tohtoročnou témou sú okrem iného interaktívna architektúra, imersívne prostredia aj virtuálna realita. Headlinermi festivalu budú Joachim Sauter, Gabey Tjon a Tham, Lanark Artefax.

Príď sa naladiť na Sensorium Festival 4. Apríla do Satori Stage. Pripravili sme pre teba prednášku a workshop umelca a mága Stuarta Nolana o budúcnosti interakcie dotykom!Sensorium festival tento rok spolupracuje s prestížnym holandským festivalom TodaysArt na výstave veľkoplošnej kineticko-svetelnej inštalácie Red Horizon od Gabey Tjon a Tham. Red Horizon vytvára roj svetla a zvuku, kombináciu chaosu a presnosti..

Kto chce nabrať praktické zručnosti, bude mať možnosť naučiť sa o computer vision na dvoj-dňovom workshope s Joshuom Noble, ktorý pracoval napríklad aj pre firmu, ktorá navrhla prvý Boeing. Ďaľší prednášajúci, ktorí vám dodajú nevídanej inšpirácie sú:

  • Joshua Noble (USA) - Dizajn mimo reality
    - dizajnér a inžinier, ktorého práca sa pohybuje na priesečníku kódovania, dizajnu a fikcie. Pracoval pre Teague - najznámejšiu firmu v oblasti konzultácie dizajnu, podieľali sa aj na navrhovaní prvého Boeingu.
  • Annette Mees (NL) - Imersívne prostredia
    Annette Mees je vedúcou nového oddelenia Audience Labs v londýnskej budove opery a baletu Royal Opera House, kde experimentujú s imerzívnou technológiou, ktorá publiku poskytne nové zážitky.Headlinerom hudobného programu bude škótsky producent Lanark Artefax , ktorý sa predstaví v slovenskej premiére. Calum MacRae si získal pozornosť najmä vďaka minuloročnej platni Whities 11, ktorá okupovala každý druhý rebríček najlepšej hudby za rok 2017. Charakterizujú ho nadrobno rozsekané chorály, frenetické breakbeaty, chirurgicky dekonštruované elementy techna a electra poskladné do precíznej mozajky. MacRae si za krátky čas získal pozornosť veteránov žánru akými sú Aphex Twin či Björk. Sekundovať mu bude Tomáš Prištiak (aka 1/2 Tante Elze ). Prištiak predstaví nový projekt Mechanical Heart Valve, ktorý pracuje výlučne s live samplingom umelej srdcovej chlopne.

SENSORIUM 2018
Termín: 04 — 05.05.2018
Facebook: Sensorium 2018
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.