Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

4. ročník Viva Talent Festival (VTF18) Košice

Cieľom Viva Talent Festival (VTF) multižánrového medzinárodného festivalu v umeleckej tvorivosti detí a mládeže vo veku od 6 do 26 rokov patriaci pod Projekt Konfigurácia Talent (PKT/PCT) t.j. FESTIVALS TALENT, je dať možnosť všetkým záujemcom prezentovať sa svojimi umeleckými výkonmi. Účastníci sa prezentujú a súťažia v nominovaných žánroch: HUDBA, SPEV, TANEC, DIVADLO a VÝTVARNÉ UMENIE.Festival sa skladá zo súťažnej a prezentačnej časti, ktorá má vyvrcholenie v programe Galashow, spojená s vyhodnotením súťaží a odovzdávaním ocenení porotou zloženou s profesionálov a odborníkov umeleckého sveta zo Slovenska a zahraničia. Účastníci dostávajú ocenenia hlavných cien, zlatých, strieborných a bronzových miest a diplomov podľa nominácií a vekových kategórií. Udelené sú aj ocenenia pedagógom a vedúcim lepších kolektívov a jednotlivcov. V programe Galashow porota vyhlasuje Laureáta veľkej ceny – Grand Prix súťaže - festivalu, t.j. absolútneho víťaza. Zaujímavé ocenenia sú odovzdávané aj pedagógom a vedúcim lepších kolektívov a jednotlivcov.

Víťazi zlatých miest jednotlivých žánrov s najvyšším bodovým hodnotením postupujú na finále festivalu –súťaže Tatras Talent CUP 2019 do Popradu (12.1.2019). Aj v tomto ročníku budú podporené kolektívy, školy a organizácie finančnými grantmi na podporu a rozvoj talentovaných detí a mládeže pri prezentácii na Art Talent Festivale. Diváci programu GALASHOW môžu vyhrať zaujímavé ceny oddychovo-relaxačného charakteru.

Cirka 150 súťažiacich sa prihlásilo do všetkých žánrových nominácii, okrem žánru DIVADLO. Z Košíc vyslalo svojich súťažiacich zástupcov 6 umeleckých škôl a organizácii, čo je nárast oproti minulým ročníkom. Do súťažnej časti sa prihlásilo celkovo 15 umeleckých škôl a organizácii zo Slovenska i zahraničia v zastúpení jednotlivcov a kolektívov, ktoré vytvorili čoskoro 3,5 hodinový celkový čistý čas súťažných čísel v celkovom počte 46.

Krásne je aj zastúpenie účastníkov zo slovenských miest: Revúca, Novosad, T. Lomnica, Svit, Bratislava a Prešov. Zahraničné zastúpenie je z Čiech, Ukrajiny a Chorvátska menšina žijúca na Slovensku.

V programe Galashow vystúpi Kamil Mikulčík a účastníci festivalu so svojimi najhodnotnejšími prezentáciami. Počas programu GALASHOW bude prebiehať vo foajé Historickej radnice výstava výtvarných prác účastníkov festivalu. Jej elektronickú podobu si môžete pozrieť tu. Najhodnotnejšie diela budú tvoriť výstavné kusy výstavy finálového festivalu slovenských účastníkov Tatras Talent CUP (TTC) v Poprade, ktoré budú vystavované pri príležitosti 5. výročia založenia TTC pod Tatrami.

Pre zahraničných účastníkov je pripravený relaxačno – kultúrny program so spoznávaním krás Košíc a jeho okolia. Pripravené sú aj motivačné stretnutia účastníkov.

Účasťou na tomto festivale získavajú účastníci nové zručnosti a skúsenosti, ktoré ich môžu posunúť na vyššiu úroveň. V príjemnej atmosfére nadväzovania nových priateľstiev a zviditeľnenie sa na verejnosti, môže byť ďalším motívom k novým výkonom, ktoré podporuje FESTIVALS TALENT - Projekt Konfigurácia TALENT (PKT) do ktorého z piatich festivalov patrí aj Viva Talent Festival.

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.