Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

KONCERTY PRE JÁNA AMARTINU V KOŠICIACH,V NITRE A V BRATISLAVE

NEDEĽA, 18.3.2018 od 17:00 – HLAVNÁ ULICA (DOLNÁ BRÁNA), KOŠICE
NEDEĽA, 18.3.2018 od 17:00 – SVÄTOPLUKOVO NÁMESTIE, NITRA
UTOROK, 20.3.2018 od 18:00 – KOSTOL CIRKVI BRATSKEJ, CUKROVÁ 4, BRATISLAVA

NEDEĽA, 25.3.2018 od 17:00 – HLAVNÁ ULICA (DOLNÁ BRÁNA), KOŠICE

Aj túto nedeľu podvečer (18. 3. 2018 o 17.00) si koncertom uctíme pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky archeologičky Martiny Kušnírovej. Tentokrát sa stretneme v Nitre na Svätoplukovom námestí a v Košiciach pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici. O dva dni neskôr, v utorok 20. marca od 18.00, pripravuje tím festivalu Konvergencie Koncert pre Jána a Martinu v Bratislave.
 

Košický Koncert pre Jána a Martinu musíme pre zlé poveternostné podmienky presunúť o týždeň. Spomienkové stretnutie bude na rovnakom mieste (Dolná brána) v nedeľu 25. marca o piatej podvečer.   


Koncert pre Jána a Martinu v Nitre

Ján Kuciak a Martina Kušnírová sa spoznali v Nitre, kde študovali na Filozofickej fakulte UKF. Preto si chceme uctiť ich pamiatku aj v tomto meste. Z UKF pochádza aj pedagóg Július Fujak, ktorý koncert otvorí Ľaliou poľnou Mariána Vargu a folklórny súbor Ponitran, ktorý spolu s ďalším miestnym súborom Zobor podujatie symbolicky uzavrie. Z Nitry sú aj speváčka Katarzia a kapela Fresh Out of Thebus. K ním sa pridajú David Koller, Para, Bez ladu a skladu, Juraj Podmanický (Billy Barman) a Tolstoys.

Pridajte sa k nám aj na FACEBOOK EVENTe! Koncert pre Jána a Martinu v Bratislave

V utorok 20. marca o 18.00 bude Koncert pre Jána a Martinu v kostole Cirkvi bratskej na Cukrovej 4 v Bratislave. Na koncerte vystúpia Eva Šušková – spev, Jozef Lupták – violončelo, Boris Lenko - akordeón, Konvergencie Quartet (Marián Svetlík – husle, Andrej Baran – husle, Martin Ruman – viola, Jozef Lupták – violončelo), Mucha Quartet, Branislav Dugovič – klarinet, Ivan Šiller – klavír. Príhovor bude mať Daniel Pastirčák. V ich podaní zaznejú skladby od Antonína Dvořáka, Johna Tavenera, Ilju Zeljenku, Romana Bergera, Vladimíra Godára, Mariána Vargu, Arvo Pärta a Borisa Lenka.

Pridajte sa k nám aj na FACEBOOK EVENTe!


Koncert pre Jána a Martinu v Košiciach

V nedeľu  25. marca o 17:00 sa stretneme sa aj Košiciach pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici. Aj na košickom Koncerte pre Jána a Martinu sa predstavia známi umelci a kapely z Košíc, Prešova a z blízkeho okolia ako Puding pani ElvisovejChikiliki tu-aŠtefan Štec a ĽH HornádStroonZbor Svätej Cecílie, VojdiCha Bud!Kurkusa spevácky zbor Gregos z Gregoroviec odkiaľ pochádala Martina Kušnírová.

Pridajte sa k nám aj na FACEBOOK EVENTe!
 
Okrem Pohody sú spoluorganizátormi akcie košická Tabačka Kulturfabrik. Občiansky kolektív Košice za slušné Slovensko a Hidepark Nitre. Ďakujeme tiež obom mestám za súhlas s konaním akcie.
 
„Hlavným posolstvom koncertov je spolupatričnosť s rodinami Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka a spolupatričnosť s ľuďmi, ktorým záleží na našej krajine. Vražda Martiny a Jána je tragédiou, ktorá nás hlboko zasiahla. Umenie potrebuje pre svoju plnohodnotnú existenciu slobodu, za ktorej obranu zomreli Martina s Jánom. Koncertami im chceme vzdať úctu,“ povedal o koncertoch ich spoluorganizátor
Michal Kaščák.
 

#AllForJan #AllForMartina #KoncertPreJánaAMartinu #Nitra #Košice #Bratislava

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.