Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

JAPONSKÝ FILMOVÝ FESTIVAL 2018 V BRATISLAVE

Veľvyslanectvo Japonska v Slovenskej republike si Vás s radosťou dovoľuje informovať o konaní Japonského filmového festivalu, ktorý organizujeme v rámci našich aktivít a snáh zameraných na prehĺbenie záujmu o Japonsko a pochopenie jeho kultúry Slovákmi od 8. do 11. februára 2018 v Bratislave.

Festival organizovaný v spolupráci s Japan Foundation ponúkne prehliadku piatich súčasných filmov, ktoré odrážajú rôznorodé aspekty života Japoncov – od zábavy, fikcie či fantasy cez drámu jednotlivca, až po film so športovou tematikou.

Všetky filmy budú uvádzané v japonskom jazyku s anglickými, ako aj slovenskými titulkami.

JAPONSKÝ FILMOVÝ FESTIVAL 2018

8. – 11. február 2018 ( premietanie všetkých filmov začína o 18.00)

Miesto konania: Kino Lumiére, Špitálska 4, Bratislava
Organizátori: Veľvyslanectvo Japonska v Slovenskej republike, Japan Foundation
Vstupné: vstup voľný

Program:

  • 08. február (štvrtok) o 18.00 - Žiariaca sakura „Jókó“ (2015, 114 min.)
  • 09. február (piatok) o 18.00 - Životný sľub (2016, 120 min.) 
  • 10. február (sobota) o 18.00 - Podivná slečna (2016, 125 min.)
  • 11. február (nedeľa) o 18.00 - Vancouver Asahi: Bejzbalový sen (2014, 132 min.)

O FILMOCH:

Žiariaca sakura „Jókó“
2015, 114 min.
Réžia: Gen Takahashi

Čo sa Vám ako prvé vybaví, keď sa povie Japonsko? Jednou z najpravdepodobnejších odpovedí bude sakura – japonská čerešňa.

Film sa odohráva v 40-tych rokoch minulého storočia a je príbehom Masaakiho Takaoku, stredoškolského učiteľa na japonskom vidieku. Všetci jeho žiaci museli prerušiť štúdium a narukovať. Keď odchádzali, dali si sľub, že sa po vojne opäť stretnú pod sakurou v areáli ich školy. Konca vojny sa však dožil len jeden z nich. Učiteľa Takaoku zmára žiaľ a cíti zodpovednosť za ich smrť. Na ich počesť sa rozhodne vyšľachtiť sakuru, ktorá odolá akémukoľvek podnebiu a bude rásť ako v subtrópoch, tak i na studenej Sibíri, kde vyhasli životy jeho študentov...Životný sľub
2016, 120 min.
Réžia: Kan Ishibashi

Yuma Nakahara je riaditeľom IT spoločnosti a od práce si ani na chvíľku neodpočinie. Jedného dňa mu zavolá jeho bývalý spolupracovník a priateľ Kohei. V telefóne znie veľmi tajuplne a Yuma sa z ich rozhovoru vlastne nič nedozvie. Pojme preto zlé tušenie a vydáva sa do Koheiovho rodného mesta Shinminata v prefektúre Toyama. Stretáva sa tam s novými ľuďmi a zaplieta sa do príprav slávnosti Shinminato Hikiyama. Vďaka tomu sa začne jeho pohľad na život meniť...Podivná slečna
2016, 125 min.
Réžia: Nobuo Mizuta
Katsu je 73 - ročná stále nespokojná, životom sklamaná a mimoriadne sarkastická dáma. Keďže svoju dcéru vychovávala úplne sama, jej doterajší život neprebiehal úplne podľa jej predstáv. Jedného dňa navštívi fotografické štúdio a akýmsi zázrakom omladne, pretransformuje sa do tela mladej dvadsiatky. Dostáva tak šancu uchopiť svoje dávne sny, pokúsiť sa stať speváčkou, napraviť vzťahy v rodine, či prežiť viac zábavy než jej umožnil jej pôvodný život...Vancouver Asahi - Bejzbalový sen
2014, 132 min
Réžia: Yûya Ishii

Druhá generácia japonských prisťahovalcov v Kanade hrá baseball v miestnej amatérskej lige. Sú populárni vďaka svojmu nadšeniu pre hru a férovému jednaniu, ale sami sa musia potýkať s diskrimináciou a chudobou.

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.