Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

Divadelná hra Klamstvo servíruje humor, ale nie prvoplánový

Milosrdná lož a nemilosrdná pravda. Divadelná komédia Klamstvo sa, tak ako život, odohráva medzi týmito dvomi mantinelmi. Herecký koncert o živote na hrane predvedú v pondelok 4. decembra v Ateliéri Babylon výborní Emília Vášáryová, Milan Kňažko, Gabriela Škrabáková a Peter Šimun.


 

Manželia Alica a Paul čakajú na večeru svojich dlhoročných známych, manželov Laurence a Michella. Alica je však nesvoja, pretože krátko pred tým zazrela v meste Michella, ako sa bozkával s cudzou ženou, čo ju stavia pred morálnu dilemu: urobí svojej priateľke väčšiu službu ak jej to povie, alebo práve naopak, ak jej to zamlčí? Paul sa snaží zľahčiť jej dilemu, pritom sa stavia na stranu nevinného klamstva. Laurence a Michelle po večeri odchádzajú, dilema však ostáva a Alica jej má plnú hlavu. Dotlačí Paula k priznaniu ohľadom ich vlastného vzťahu. Podarí sa im nakoniec ohraničiť, kde začína lož a kde končí pravda? “Stará téma, ktorá bola, je, a bude vždy aktuálna – pravda a lož. Medzi tým je strašne veľa možností. Veríme, že diváci si vyberú tie lepšie. Že lož nebude taká milosrdná, a že pravda nemusí byť taká bezohľadná. Dôležité je, aby sme sa vedeli aj na vážnych situáciách vždy zasmiať. V tejto komédii nám o to rozhodne pôjde,” hovoria tvorcovia predstavenia, ktoré režíruje Eduard Kudláč.
 
“Človek by sa podľa mňa mal snažiť hovoriť pravdu, inak sa zamotá. A pravda nakoniec aj tak vyjde na povrch. Striktne sa asi nedá povedať, či by mal človek hovoriť len a len pravdu. V prípadoch, že vieme, že by to toho človeka, povedzme psychicky položilo a nechceme mu ublížiť je asi lepšie vyhnúť sa odpovedi, ako klamať. Radšej nepovedať nič, ako lož,” hovorí Gabriela škrabáková, ktorá v komédií stvárňuje postavu Laurence. “Táto hra je výborne napísaná. Autor ju píše s humorom, ale nie prvoplánovým. S ľahkosťou,” pokračuje Škrabáková, ktorú oslovila témou.“Divákov osloví tým, že každý si v nej niečo nájde, pretože je zo života. Týka sa podľa mňa každej domácnosti. A buď sa s problémami rozoberajúcimi v hre divák osobne stretol a dôverne ich pozná, alebo má minimálne vo svojom okolí niekoho, kto nimi prechádza,” dodáva.

KLAMSTVO - Ateliér Babylon, Bratislava - 4. 12. (pondelok)
Štart: 19:00 hod.

PREDPREDAJ VSTUPENIEK

FACEBOOK EVENT

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.