Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

Folk-punkoví Bohemian Betyars rozprúdia energiu na otvorení novej sezóny v Tabačke

Nielen Košice, ale celá Európa sa postupne musí lúčiť s letom. Len v Košiciach to však znamená otváranie novej sezóny kultúrneho centra Tabačka. Tú už 8. septembra odštartuje tretie pokračovanie akcie Balkan Night a najmä jej hlavní hrdinovia. Sú to folk-punkoví bohémski beťári z Maďarska - Bohemian Betyars.Hoci majú korene u našich južných susedov, v ich tvorbe cítiť Balkán a tiež rómsku energiu. Je to ako keby sa stretol Manu Chao s Gogol Bordello na jednom pódiu a spoločne by neváhali všetky pesničky poriadne zrýchliť. Punková energia, nádych ska či speedfolku sú len jednými z mnohých charakteristík Bohemian Betyars. Jednotná škatuľka pre ich žáner neexistuje.

Bohémi z Maďarska začali tvoriť v roku 2009, odkedy jazdili po Európe, hrali na uliciach a jednoducho si užívali život a hudbu. Odvtedy sú koncertnou neriadenou strelou hrajúcou po celom kontinente a dokonca aj vo svete. Pár dní po Košiciach totiž vystúpia až v ďalekej Číne.

Šesťčlenná zostava kombinuje punkovú rytmiku s akustickou i elektrickou gitarou, nechýbajú tiež husle a dychové nástroje, ktoré dotvárajú celý zvukový ohňostroj. Na svojom konte majú niekoľko albumov, z ktorých špeciálne ten posledný - nazvaný Csavargó zo začiatku tohto roka - stojí za vypočutie.

Netreba však zabúdať na to, že kým ich nahrávky znejú pomerne upratane a pokojne, naživo sú Bohemian Betyars guľomet, ktorý rozpúta pod pódiom skutočne horúcu zábavu. A to aj napriek tomu, že leto už končí.

Pred a po koncerte Bohemian Betyars vás roztancujú Dj Matthew (Balkan Beats) a Cyril a Metod!

Piatková Balkan Night odštartuje už 9. sezónu v Tabačke Kulturfabrik a 3. v jej vynovenej a zväčšenej podobe! Jej jesenný program bude tak ako vždy plný koncertov, divadla, premietaní, diskusii, workshopov či výstav. Koncert Bohemian Betyars v rámci Balkan Night sa uskutoční 8. septembra od dvadsiatej hodiny. Vstupné stojí 5 eur v predpredaji cez sieť Tootoot.fm, na mieste si návštevníci dve eurá priplatia.

FACEBOOK EVENT


KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.