Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

Nevšedný film o UFO prináša autentické svedectvá obyvateľov Slovenska

Do kín prichádza celovečerný dokument s témou, ktorá na Slovensku v takomto rozsahu nebola nikdy zmapovaná. Film režiséra Maroša Beráka Sprisahanie šedej rasy prináša autentické svedectvo desiatok ľudí, ktorým do života vstúpilo UFO.


 
Film vznikal šesť rokov, počas ktorých režisér navštívil desiatky ľudí po celej krajine, ktorí zažili niečo mimoriadne, čo si nedokážu vysvetliť. Po zostrihaní sto hodín záznamu vzniklo 72 minútové dielo, ktoré diváka pohltí svojou autenticitou.

Nestal som sa expertom na UFO, ako dokumentarista si zachovávam od témy odstup. Je však nutné zaujať určitú pozíciu. Veci nesmieme a priori odmietať, ani im slepo veriť,“ hovorí autor Maroš Berák.
 
Téma UFO, teda neidentifikovateľných lietajúcich objektov je vo svete predmetom vážneho výskumu. Či už je to americký projekt Disclosure, ktorý zbiera svedectvá amerických astronautov, vojenských letcov a ľudí z prostredia tajných služieb, alebo vedecké skúmania vesmírnych signálov alebo kognitívne a lingvistické štúdie, zaoberajúce sa teóriou prvého kontaktu s mimozemskou civilizáciou.


 
Snímka Sprisahanie šedej rasy dokumentuje slovenských nadšencov a svedkov nevysvetliteľných javov, ktorí sa často stretávajú s nepochopením okolia. Sú medzi nimi viacerí stredoškolskí a vysokoškolskí učitelia, vojenský pilot či finančný expert. So svojim záujmom o galaktické problémy stoja na pokraji slovenskej spoločnosti a vyvolávajú otázky či sme vôbec ochotní zaoberať sa vecami, ktoré presahujú našu skúsenosť.

Každý sa s pocitom základnej neistoty - že nie sme na vrchole evolúcie - musí vyrovnať sám,“ hovorí režisér, ktorý sa s témou vyrovnal po svojom.

Film ostáva otvoreným projektom. Tvorcovia na stránke www.ufofilm.sk vyzývajú ľudí, ktorí sa tiež stretli s nevysvetliteľným úkazom zo sveta UFO, aby sa nebáli podeliť so skúsenosťou a ozvali sa im prostredníctvom mailu.
 
Na snímke spolupracovala dokumentaristka Zuzana Piussi v úlohe kameramanky, hudbu zložil Ján Boleslav Kladivo.Film prináša do kín distribučná spoločnosť Filmtopia. Po slávnostnej predpremiére, ktorá sa uskutočnila 1.2. 2017 v Bratislavskom Kine inak A4, ho budú môcť diváci vidieť postupne v kinách na celom Slovensku. V marci budú diváci môcť vidieť film aj v sieti kín Cinemax (www.cine-max.sk).
 
Sprisahanie šedej rasy / SR, ČR 2017 / 72min
Réžia: Maroš Berák / Hudba: Ján Boleslav Kladivo/ Kamera: Maroš Berák a Zuzana Piussi
Producenti: Ultrafilm (SK) a D1film (CZ)
Distribučná premiéra: 23.2. 2017
Distribuuje: Filmtopia, www.filmtopia.sk, ek@filmtopia.sk       
Viac informácií: www.ufofilm.sk 
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.