Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
TLAČOVÉ SPRÁVY

Do Bratislavy prichádza nová stand-up comedy PANČLAJN!

Sú originálni, ostrieľaní a hlavne zábavní. Nová stand-up comedy PANČLAJN prinesie v stredu 20. 11. do KC Dunaj inteligentný autorský humor bez ošúchaných vtipov a samoúčelných vulgarít.

“Pančlajny” si na publiku vyskúšajú nielen overení standupisti, ale i zatiaľ neobjavené klenoty. Večer sa predstaví Karel Hynek z českej stand-up comedy Na stojáka, autor Cynickej obludy Rado Ondrějíček, novinári a humoristi Tomáš Hudák a Samo Trnka. Zostavu na premiéru Pančlajnu uzatvárajú komici Matej Adámy a Milan Sedliak. “Pančlajn je pre všetkých, ktorí aspoň tušia, že humor nie je len scénka na stužkovú, sitcom či preteky v prednese vtipov. A znesú trochu záťaže na palicu. Tomáša Hudáka považujem za jeden z najvýraznejších zjavov javiskového humoru súčasnosti a je len otázkou času, kedy sa začne smiať aj publikum,” predstavuje Samo Trnka hostí, ktorí sa postavia za mikrofón na premiére Pančlajnu. “Nezažil som nikoho tak urputne presvedčeného o vlastnej vtipnosti, ako je Matej Adámy a nepoznám nikoho, kto by tak tvrdo pracoval na svojich fóroch ako on. Takým ľuďom treba dať šancu, inak budú v pivnici zavárať mačiatka. Milan Sedliak je zvaný docent. Odkedy som ho prvýkrát uvidel na javisku, nemôžem naňho  zabudnúť. Na prvý pohľad vyzeral, akoby na javisko nepatril a až na tretí pohľad som uznal, že fakt nepatrí,” pokračuje Trnka, ktorý večer nielen vystúpi ako stand-upista, ale bude celý program aj sprevádzať. “Karel Hynek – to znie exoticky, však? Je to tak, Karel k nám prichádza z Čiech. V tejto rozvojovej krajine vraj už tiež vynašli humor (po česky "houmoř"), tak sme zvedaví. Prekvapením pre mňa bolo, že pozvanie prijal Rado Ondřejíček. Jediným vysvetlením je, že dobytie všetkých čiernych sŕdc cynikov na internete sa mu máli. Ale kto som ja, aby som súdil kolegu s narcistnou poruchou osobnosti,” žartuje. Prestávky medzi výstupmi komikov osvieži hudobný hosť.

“Standup je moja srdcovka a považujem ju za kráľovskú disciplínu autorského humoru. Humorista je na javisku sám, bez rekvizít. Žiaden parťák do scénky, ktorý zachráni situáciu, keď vypadne text. Len mikrofón, publikum a jeho reč,” hovorí Trnka, podľa ktorého sa do polmiliónového mesta zmestí fajnového humoru oveľa viac. “Našou motiváciou nie je stať sa jestvujúcim scénam pažravou konkurenciou, ale poskytnúť standupistom ďalšiu možnosť dostať zo seba to najlepšie. Lebo inak ten nový slovenský humor nevybudujeme, súdruhovia,” dodáva.

Na Pančlajne o priazeň publika zabojujú:

Karel Hynek

je český humorista zo známej šou Na stojáka. Skladá texty pre vlastné potešenie, z ktorých potom čerpá nápady na stand-up. Známy je aj preto, že vo firme, kde pracoval sa staral o veselú časť firemných večierkov. Vraj mal zaistiť, aby aj po polnoci boli ľudia skôr veselí ako opití.

Rado Ondřejíček

je cynik a jeho humor je obludný. Jeho sarkastický komiks Cynická obluda víta zlých ľudí na dobrej adrese. Ondřejíček dlhé roky bavil britkým perom publicistu, no až teraz sa odváži na živé vystúpenie v žánri stand-up comedy.

Tomáš Hudák

je povolaním novinár a dušou humorista. Kedysi bavil videami na tv.sme.sk, dnes je popredným slovenským stand-upistom a neprehliadnuteľným majstrom improvizácie. Okrem Pančlajnu je doma v roast show comedy Na facku, stand-up comedy Silné reči a v relácii Od veci_FM.

Samo Trnka

Jeden z mála politických satirikov a zakladajúci člen Združenia nič netušiacich. Vídať ho v roast show comedy Na facku a na tv.sme, kde mal relácie Úplne vážne a Nová vlastiveda. Nedá sa mu ujsť ani keď vypnete počítač: počuť ho na Slovensku 1 každý piatok s fejtónom.

Matej Adámy

je prvý človek, ktorý na Slovensku spravil hodinovú jednomužnú stand-up show. Najcynickejší Slovák, ktorý sa kedy nehanbil s tým vyjsť pred ľudí. Za dňa týra podriadených v nadnárodnej korporácii, za noci sa stáva enfant terrible klubových scén.

Milan Sedliak

stand-upista a MC, ktorému prischla prezývka „Docent“. Síce vedcom humoru nerozumie a nemá ho rád, ale keďže podľa časopisu Forbes je až 3 581 456 345. najbohatším mužom sveta, stretnete ho v kabaretoch vystupovať za smiešny peniaz.

Event: www.fb.com/events/449597871817959

20. 11. (streda)
Štart: 20:00 hod.
Vstup: 9€

 

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.