Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KONCERT

Tante Elze & Kvaskova vo Wave

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Tante Elze (SK) ohlásili “comeback” na scénu a pripravujú vydanie nových singlov. Zasnený klavír, vrstvený vokál a šikovná hra so zvukmi, elektrickou gitarou a bítmi, vytvárajú silný celok s každodenno-vesmírnou atmosférou. Veronika Lečková-Seppová aj Tomáš Prištiak študovali dokumentárny film na VŠMU v Bratislave a Veronika neskôr pridala aj kompozíciu na konzervatóriu. Aj preto bol odstup medzi prvým EP Keď nevieš kam z konopí (2014) a debutom Hmota (2017) trochu dlhší.
 
Skupina Kvaskova buduje bohato vrstvené kompozície, do ktorých razantne vstupuje gitara s opakovanými melodickými motívmi na pozadí elektronických efektov. Temné a melancholické hudobné plochy striedajú energické pasáže, rockový charakter sa strieda s baladickým, i motívmi inšpirovanými jazzom a latinom. Sugestívny hudobný prejav zdôrazňuje speváčka s rusínskymi koreňmi a nevšednou farbou hlasu.
 
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.