Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

STARINA, VODA VIERY

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

SNM – Múzeum rusínskej kultúry v Prešove a Mestské kultúrne a osvetové stredisko v Snine, pripravilo výstavu – Starina, voda viery, korej otvorenie sa uskutoční 21. novembra 2019 (štvrtok) o 17.00 hod. v priestoroch múzea na Masarykovej ulici 20, v Prešove.

Koncepcia výstavy zahŕňa výber z prezentácie troch dokumentárno-fotografických projektov, ústrednou témou ktorých je oblasť terajšej vodnej nádrže Starina a život vysídlencov rusínskej národnosti z dedín Dara, Ostružnica, Ruské, Starina, Smolník, Veľká Poľana a Zvala. Ide o projekty Rusnaci /2006 - 2007/, Rusíni /1996 - 2010/ a Svedectvo spod Pľaše /2011 - 2016/. Autormi a účastníkmi projektu sú L. Nimcová, L. Danková, S. Hulajová, I. Lempeľová, J. Basoš, J. Fundák, Š. Koco, J. Ondzík, T. Leňo, M. Mišková, J. Lauruský, Š. Voroňák.

Výstava je venovaná 30. výročiu prevádzky Starinskej priehrady a zameraná na vzdanie pocty všetkým, ktorí museli opustiť svoje domovy.

Vernisáž: 21. 11. 2019  o 17:00
Trvanie výstavay: do 21. 1. 2020

www.snm.sk│FB: SNM - Múzeum rusínskej kultúry v Prešove


KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.